Elektro

Bezdrátová sluchátka aneb stop věčnému rozmotávání

Určitě to znáte – chcete začít poslouchat hudbu, vytáhnete z kapsy sluchátka strávíte několik minut tím, než se vám je úspěšně podaří rozmotat. Tento malicherný problém vás pravděpodobně trápí prakticky pokaždé. Jak jej vyřešit? Samozřejmě, že bohatě stačí, abyste po každém použití provedli efektivní smotání, které zabrání tomu, aby došlo ke vzniku uzlů. Ruku na srdce, kdo si sluchátka vždy pečlivě smotává? Téměř nikdo z nás. I tak však máme tip na efektivní řešení, a to právě bezdrátová sluchátka.
běhání se sluchátky

Investice do kvality se vyplatí

Bezdrátová sluchátka jsou tedy vhodná pro všechny, kteří touží po větším pohodlí. Pokud nejste finančně zatíženi, určitě se nebojte investovat do kvalitnějších kousků. Aby to vše správně fungovalo, tak je potřeba, aby vše bylo propracované do posledního detailu, což bohužel často náhražky z Číny nesplňují. Nebojte se tedy investovat, za ten kvalitní zvuk a pohodlí při užívání to rozhodně stojí.

– Poslech hudby bude ještě pohodlnější a příjemnější
– Velký dosah, díky kterému nebudete muset mít svůj mobil vždy v kapse
– Kvalitní a čistý zvuk, jako u klasických sluchátek
samsung se sluchátky

Jaké modely jsou aktuálně na trhu?

Když nahlédneme do této kategorie, tak zjistíme, že nejprodávanějšími a mezi lidmi nejoblíbenějšími sluchátky jsou právě ta od společnosti Apple, a to konkrétně Airpods. Toto zařízení je velmi oblíbené díky tomu, že jej lze efektivně spojit s mobilním telefonem anebo jakýmkoliv jiným zařízením od této společnosti. Výhodou je intuitivní ovládání – když je vyndáte z ucha, automaticky přestanou hrát. Když si je naopak znovu nasadíte, spustí se vaše další oblíbená písnička. Jedinou možnou nevýhodou může být jen vyšší pořizovací cena, která se nyní na českém trhu pohybuje okolo pěti tisíc korun. V následujícím roce však očekáváme příchod nové řady, a to konkrétně modelu Airpods 2, který se podrobí zajímavé inovaci.

Elektro

Pořiďte si infrasaunu

Právě infrasaunu si oblíbilo mnoho domácností. Stává se součástí domácností stále více lidí. Saunování všeobecně má blahodárné účinky na naše tělo. Jednak posiluje naši imunitu, pomáhá při léčbě některých nemocí, posiluje náš mozek a hlavně poskytuje dokonalou relaxaci. Proč si ale lidé pořizují právě infrasauny?
dveře sauny
Infrasauna prohřívá lidský organismus díky infrapanelům. Infračervené záření totiž proniká rovnou do tělových tkání do hloubky až 4 cm. Díky tomu dochází k uvolňování svalů a k celkovému zklidnění. Pro saunování je vhodná teplota mezi 40 – 60 °C. Zde spočívá podstatný rozdíl mezi klasickou finskou saunou, kde je teplota obvykle mezi 90 – 100 °C. Někteří lidé tuto teplotu nesnesou, proto je pro ně výhodnější právě infrasauna.

Jaké výhody tedy spatřujeme právě v tomto typu sauny?
· Krátká doba nahřívání (cca 10 – 15 minut)
· Nenáročnost na obsluhu
· Nenáročnost na prostor
· Připojení do klasické zásuvky
· Energeticky nenáročný přístroj
sauna a relaxace
Na co si dávat pozor při výběru infrasauny?
· Karbonová nebo keramická topidla?Karbonová topidla jsou sice o něco dražší, mají ale mnohem delší životnost. Keramická topidla jsou vhodnější pro méně častý provoz.
· Příkon infrasauny. Ideální je příkon alespoň 1700 W.
· Dejte si pozor rovněž na spotřebu.Při výběru si dejte pozor na průměrnou spotřebu energie, aby se vám saunování příliš neprodražilo. Obecně je ale infrasauna méně energeticky náročná než finská sauna.
· Dbejte rovněž na výběr dřeva.Infrasauna bývá většinou vyrobená s jedlovce kanadského nebo z cedru.
· Rozměry infrasauny.Jsou samozřejmě důležité proto, aby se vám sauna vlezla na vámi uvolněné místo k tomuto účelu.
· Umístění ovládání.To může být umístěno venku i zevnitř.
· Doplňky.Pro někoho podstatná věc, pro někoho naprosto nepodstatná. Jedná se o to, zda máte v sauně například poličku na odkládání věcí, věšák na ručník, ideálně vytvarovanou lavici, vyhřívanou podlahu, zabudované audio, a mnoho dalších věcí.
Výběr infrasauny je dlouhodobá investice, tudíž vám zabere jistě velkou spoustu času. Buďte si ale jistí, že to bude stát za to.

Elektro

Myčky nádobí

Nyní si řekneme na co si dát pozor při nákupu a jaké parametry musí myčka mít, aby Vám vyhovovala a usnadnila veškerou práci týkající se umývání nádobí. Dbejte na dostatečnou energetickou třídu. Přeci jen je to elektrospotřebič a nějaké ty peníze jsou k jeho provozu potřeba. Velice důležitá je kapacita, tedy kolik nádobí se do ní vleze. Ta musí být dostatečná, protože pro velkou rodinu se nevyplatí mýt pár kousků zašpiněného nádobí na několikrát. Také nezapomeňte na nastavení teploty a vyjímatelný koš. Výkon nesmí pokulhávat, aby Vám nezůstávali na nádobí různé mastné skvrny nebo nečistoty. Někomu by mohla vadit i hlasitost některých strojů, což dnes nebývá častým problémem.

porcelánové hrnky

Bosch SMV46KX01E

Vlastí užitečnou technologii AquaSensor, která světelným paprskem zjistí míru znečištění nádobí. Jak bylo na začátku zmíněn dostatečný výkon, tak zde opravdu nechybí. Motor zajišťuje tichý chod o hlasitosti 46 dB, ale nízké energetické náklady na provoz s bezkartáčovou technologií. Další technologií je ActiveWater, proto šetří vodu a pomocí proplachování zvyšuje účinnost myčky. Pomocí světelného paprsku zhodnotí znečištění a rozhodne se automaticky, jestli mycí režim ukončit nebo pokračovat, aby vložené nádobí bylo perfektně čisté. Všechny vlastnosti podtrhují výkonné automatické programy řízené mírou znečištění. Také má užitečnou funkci pomocí které určí množství vložených předmětů. Od toho se odvíjí hladina vody a následná úspora.
sklenky na víno v myčce

Beko DIN 26420

Jako první má také senzor stupně znečištění, který se opravdu hodí. I se svou cenou 6 690 Kč nabídne hodně muziky. Teplota vody uvnitř při mytí se pohybuje okolo 73 stupňů, která zajistí hygienickou čistotu a spolehlivost. Obsahuje funkci Fast+, takže dokáže urychlit celý program o trojnásobek, což se při velkém spěchu opravdu hodí. Může umýt až 14 sad nádobí, proto ušetříte čas i peníze. LED signalizace znázorní průběh mytí.

Elektro

Vypínače nemusí být fádní

Nenáročný nebo hamižný člověk tyto řádky číst nemusí. Ne že by mu nemohly přinést jiný úhel pohledu na problematiku elektroinstalace, ale bylo by to nošení dříví do lesa. Protože takový jedinec by se stejně sotva nechal zviklat ke koupi něčeho lepšího a zůstal by raději u toho, co už doma má. A co nejspíše pamatuje i jeho předky.
Když totiž člověk neklade na svůj příbytek vysoké nároky, je mu vcelku jedno, pokud mu vypínače nebo zásuvky působí na zdi jako pěst na oko. A pokud nechce utrácet za ‚zbytečnosti‘, nepořídí si nic nového a lepšího, dokud to staré ještě nějak funguje.
kabely ze zdi

Ovšem ostatní lidé už by se v tomto článku mohli něco přiučit. Třeba to, že má-li to u nich doma vypadat k světu, neměli by zapomínat ani na ty sebemenší detaily. I kdyby mělo jít právě o zásuvky a vypínače.
Protože jak už zaznělo, i elektroinstalační prvky po předcích ještě mohou splnit to, k čemu jsou předurčeny, ale člověk s nimi ani před veřejností, ani sám před sebou neobstojí, nezazáří.
Zatímco takové produkty od firmy Schneider Electric, to je jiná.
Z vypínačů od tohoto výrobce si vybere dočista každý, ať už má nároky sebevětší. A to nejen proto, že jsou stoprocentně bezpečné, nehořlavé, spolehlivé po celou dobu používání a navíc esteticky na úrovni, ale i proto, že vlastně navzdory svým nesporným kvalitám nejsou vůbec nějak přehnaně drahé. A ten jejich design!
žárovky na drátech

Takové nové vypínače mohou rázem změnit celý design místností, a to proto, že lze za všech okolností vybírat a nakonec nalézt to pravé, to, co barvou, tvarem i dalšími parametry přesně odpovídá tomu, co je očekáváno, co bude dokonale ladit s okolním prostředím a co učiní každou místnost ještě dokonalejší. A je známo, že v dokonalém prostředí je i život příjemnější, veselejší, optimističtější. A vůbec tu nehraje roli to, zda jde o domácnost, kancelář či dílnu, kde toto najde uplatnění.
Protože tyto prvky elektroinstalace jsou to pravé. To, co si nemůžete odepřít. Nejste-li tedy staromilci či šetřílkové, kteří raději zůstávají u toho, co mají, i když to není tak docela ono.

Elektro

I světelné zdroje procházejí vývojem

Tak, jako se postupem času nahradila klasická žárovka výbojkou, tak se začala nahrazovat i kancelářská svítidla (většinou se jednalo o běžné zářivky) moderními LED panely. Jelikož jejich výhody byly opravdu nepřehlédnutelné, brzy překročily práh kanceláří a zavítaly i do ostatních interiérů. Lidé si je oblíbili natolik, že je najdeme naprosto všude.

 • Už se tedy nejedná jen o podhledová svítidla, která se skromně krčí v kancelářích, ale potkáme je

  • v restauracích
  • v hotelích
  • v penzionech
  • a také v našich domovech.

ostrov ticha

Co na těchto svítidlech jejich uživatelé oceňují nejvíce? Pokud bychom dali na první pohled, pak by nás určitě zaujal jejich subtilní, a hlavně moderní vzhled. Oproti neforemným zářivkám vypadají tyto panely opravdu elegantně.

 • Při samotném využívání bychom jistě ocenili

  • mnohem vyšší životnost oproti klasické žárovce
  • vyšší světelnou výtěžnost
  • značnou úsporu energie
  • rovnoměrnou distribuci světla bez obtěžujících stínů
  • bezúdržbový provoz tohoto světelného zdroje.

Světlo, které míří do reklamy

Kromě uvedených výhod, které většinou souvisí s úsporami finančních prostředků nebo času, je vítaná i vyšší flexibilita montáže.

 • Toto světlo prostě můžete zavěsit nebo přisadit.
 • Záleží zcela na každém uživateli.

vyprázdnit pokoj

V široké nabídce LED panelů https://www.lightpark.cz/led-panely/si vybere jistě každý. Například stropní panely můžete instalovat směle do kanceláří, veřejných prostor, různých hal a samozřejmě i do svých domovů. LED osvětlení pomalu začíná pronikat dokonce do světa reklamy. I tady je oceňována zejména úspora elektrické energie. Reklamní tvůrci dokáží vlastností LED světel využít například k poutavému zobrazování barevného pohyblivého obrazu. Reklama je tímto způsobem viditelná i na velkou vzdálenost. Uplatnění tak najde především při koncertech nebo různých sportovních akcích.