Vzali Vás někdy jako malé rodiče hledat ztracený poklad do lesa? Každý, komu se takové příležitosti dostalo, bude jistě souhlasit, že je to nadmíru vzrušující a zábavné stopovat podle šipek z klacíků, nebo podle vzkazů na stromě. Už nevíte, co pořád vymýšlet za hry a chcete děti vytáhnout ven? Pojďte jim s námi připravit skvělou napínavou hru, u které se určitě nudit nebudou. Pokud bydlíte zrovna ve městě, tak to tím pro Vás také nekončí, vyrazit do lesa přece můžete, ať jste od něj jakkoli daleko.

holčička

Hledejte zajímavé lokality, které mohou nabídnout například přebrodění přes řeku, nebo šplhání na skálu. Značit trasu se vydejte odpoledne, tak aby se na lov pokladů už trochu smrákalo. První věc, co byste měli řešit, je poklad. Může to být truhla plná bonbónů, jež zakopete do země, měšec čokoládových peněz, které zavěsíte na strom a děti k nim budou muset trochu vyšplhat, nebo cokoliv jiného, co Vás napadne. Vybírejte trasu, která povede, co největší divočinou.

les

Můžete jim například natáhnout lano přes řeku, aby museli přeručkovat na druhý břeh, nebo vybrat opuštěnou tůňku s loďkou, kterou musí přeplout. Stejně tak můžete využít jednu z našich volně dostupných jeskyní moravského krasu. Trasu značte šipkami, ale můžete do ní zakomponovat i vzkazy na stromech, či láhvích hozených do vody přivázaných provázkem u břehu, kde je navedete na další místo. Podobu šipek obměňujte. Jednou je poskládejte z klacíků, podruhé že šišek, vysypte je z kamínků, vyryjte do bláta, nakreslete křídou na strom, či vyskládejte z lístků a květů.

umění

Místo, kde se nachází poklad, označíte fáborkem. Ať budete ti velcí, co budou trasu stavět a pak nedočkavě čekat v úkrytu na hledače, nebo ti malí, kteří se nebudou dopředu vědět, kam je šipky vůbec dovedou, všichni nakonec uvidíte, že si tuhle hru zamilujete a budete ji hrát stále dokola. Ať kvůli prožitku ze hry, nebo kouzla přírody.