Hobby

Velikonoční mazanec

Velikonoční mazanec či Velikonoční bochník je bochánek pečený na Velikonoce z kynutého těsta, stejného jako se dělá na vánočku. Jedná se o jeden z nejstarších druhů obřadního pečiva. Mazanec se peče na Bílou sobotu, což je den před Velikonoční nedělí. Na mazanec najdete spoustu receptů, dle toho, pro koho byl původně určený. Dnes známe mazanec jako tučné, sladké pečivo plné rozinek a ořechů, dříve se však pekl i v obyčejnější formě z obyčejného kynutého těsta. Tato varianta byla například pro čeledíny. Pro návštěvy se už v historii mazanec ozvláštňoval mandlemi a kandovaným ovocem.
šest vajec
Nejstarší recepty na mazanec se dají najít z 15. Století a z počátku století 16. Do těsta se ještě nepřidával cukr, který byl příliš drahý, přidávala se ale sladká smetana, mouka (bílá), kvasnice, vejce a koření, sladký tvaroh (v bohatších krajích).
velikonoční dort
Mazanec je spjatý s křesťanskou tradicí Velikonoc – pekl se na bílou sobotu proto, aby se na velikonoční neděli během sváteční mše posvětil. Nahoru na mazanec se také dělá kříž jako symbol křesťanství.
Na mazanec budete potřebovat 350g hladké mouky, 150ml mléka, 85g rozpuštěného másla, 70g cukru krupice, 30g rozinek dopředu namočených v rumu, 45g plátkovaných mandlí, 20g čerstvého droždí, 3 žloutky, vanilkový cukr, citronovou kůru, vejce na potření a špetku soli.
Do mísy dejte prosátou mouku, oba cukry a sůl, promíchejte a vytvořte ve středu důlek. Do důlku nalijte mléko a přidejte rozdrobené droždí, promíchejte s částí mouky.
velikonoční trh
Vytvořte těstíčko podobné lívancovému a to nechte kynout 20 minut. Poté přidejte žloutky, máslo i citronovou kůru a poctivě zadělejte těsto. Chce to zadělávat aspoň 10 minut. Poté přidejte rozinky a mandle a ještě prohněťte. Nechte těsto kynout asi hodinu, poté jej vyklopte na vál a stočte do bochníčku. Ten dejte na plech a nechte kynout asi 90 minut. Mezi tím rozehřejte troubu na 160°C a mazanec potřete vejcem. Nakonec posypte mandlemi a pečte asi 45 minut.

Hobby

Muzika, koníček, který vás nikdy nezklame.

Zpíváte si někdy ve sprše? Toužíte umět na něco hrát a říkají vám, že jste na to staří? Nevěřte. Je možné se do toho pustit v každém věku. Jak na to?
Nejprve si najděte spoluhráče. Kamarádku, kamaráda, sousedku, děti, nebo klidně i manžela.
Hledejte svůj nástroj. Není nutné si hned něco kupovat. Můžete si nástroj vypůjčit nebo koupit něco levného v bazaru.
Pro úplný začátek je nejvhodnější zobcová flétna, ovšem muži na ni nehrají příliš rádi. Myslím, že si s ní připadají zženštilí.
dívka s flétnou
Přichází na řadu nějaký bicí nástroj. Nemusí to být zrovna bicí souprava. Postačí xylofon, tamburína, bubínek. Je možné použít i kbelíky a hrnce. Nástroj, který drží rytmus je velice důležitý. Měl by na něj hrát někdo, kdo je schopný udržet pravidelný rytmus a naučit se alespoň základy. Hráč na bicí nástroje udržuje kapelu pohromadě.
Nejlepším nástrojem pro kolektivní muzicírování je kytara, pár akordů se naučí po chvíli většina lidí.
A zpívat? To může každý, kdo má trochu hudební sluch. Jasný a zvučný hlas je výhodou, ale i ten, kdo jím nedisponuje, může dělat sbor a různé efekty. Ou, ou, ou, jupi, jupi jou.
muž s kytarou
A co hrát a zpívat?
Pro začátek zvolíme nějaké notoricky známé písničky, nejlépe ty, které máme někde nahrané přímo od autora. Rozhodně nepoužívejte k nácviku nahrávky různých napodobitelů z Yutube.
Vhodný je třeba Mládek, Skoumal, ale vlastně cokoli, co máte rádi. Tedy mezi námi, Nohavicu a Ježka si pro začátek odpusťte. Časem můžete přidávat vlastní nápady, jak muzikální, tak i textové.
Nemusí z vás být superstar, ale skvěle se u toho pobavíte a třebas i ty druhé. Nikdo z nás neví, jaké schopnosti se v nás skrývají.
Já osobně jsem na flétnu začala hrát v jednadvaceti, na bicí ve čtyřiadvaceti, pak po třicítce i sem tam na trubku a housle a po čtyřicítce jsem přidala zpěv. Hraju se šesti chlapy, moc nás to baví, nic nám to nevynáší, ale mají nás rádi a to je důležité.

Hobby

Muži nemyslí jen na sex

Muži jsou často ženami obviňováni z toho, že myslí jenom na sex. Je to velmi vážné nařčení, protože to vyvolává dojem, že muži jsou prostě samci, kteří by chtěli jen souložit. Je to skutečně tak? Je pravda, že muž vyžaduje intimitu podstatně více, než žena. Ale zdaleka ne vždy se mu jedná o sex jako takový. To, co muž potřebuje je především něha a dotek. Pravděpodobně je to hodně způsobeno i tím, že žena je komunikativnější a mnoho emocí ventiluje právě prostřednictvím slov. To je ventil na její stres. Muži o svých emocích neradi komunikují. Jako ventil negativních emocí jim slouží právě dotyk. Zní to asi absurdně, ale muž se potřebuje ze svých problémů vymazlit. Toto si bohužel většina žen neuvědomuje a už vůbec si neuvědomuje, jak hluboce svého muže může ranit slovy: „ty myslíš jenom na jedno“.

černobílý akt

Abyste nebyli frustrovaní

Muži se samozřejmě cítí frustrovaní. Přitom si mohou dopřát krásných a vzrušujících pocitů, co hrdlo ráčí

Erotické masáže jsou tady pro ty z Vás, kteří chtějí zažít něco úžasného. Erotická masáž není o nevěře, protože k sexuálnímu styku ani orálnímu (či jakémukoli jinému) sexu nedochází. K erotickému vyvrcholení samozřejmě ano. A věřte tomu, že to vyvrcholení bude natolik explozivní, že Vás to bude velmi šokovat a budete překvapeni.

Přijďte se zde nechat hýčkat krásnými ženami, které Vám poskytnou takovou míru vzrušení, že na to prostě do smrti nezapomenete, na to se zcela jistě můžete spolehnout.
nahá žena na podpatcích

Velmi silně vše podtrhuje krásné a okouzlující prostředí, díky kterému máte pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Vonné svíčky, vůně masážního oleje, příjemná tlumená hudba, to vše dokáže navodit jedinečnou a úchvatnou atmosféru.

Samozřejmě tyto služby nejsou právě nejlevnější, ale jednou za čas si to určitě zasloužíte.

Hobby

Za peníze si štěstí nekoupíš

Je spousta cest, jak dojít ke kýženému štěstí a pohodě. Co člověk, to jiný názor, těžko říct, která cesta je správná. Ale je dost možné označit tu, která tím správným směrem nevede a mnohdy může končit i tragicky. Tou cestou, která se může z vteřiny na vteřinu zvrhnout, může být hraní hazardních her. Na první pohled sice hazard může být způsobem, jak díky získaným penězům dosáhnout kýženého a vysněného štěstí, ale rozhodně to nemusí být pravidlem a někdy to může mít i tragický konec.
hrací automaty

Samozřejmě, můžete namítat, že znáte spoustu těch, kterým se podařilo, a to i opakovaně vyhrát, ale bohužel je více těch, kterým hazard zničil život a tolik vytoužené štěstí se pro ně stalo nedostupným.

Rizika

Asi tím nejhorším, co může člověka potkat, je závislost, nemusí to být jen ta alkoholová nebo drogová, ale právě ta hrací. Z počátku vás mohou navnadit drobné výhry, ale nic netrvá věčně, i riskovat se musí se zdravým rozumem. Další vážný problém může nastat ve chvíli, kdy do hraní začnete vkládat více financí, než jste schopni sami zvládnout. Ani se nenadějete a dostanete se to neuvěřitelné dluhové pasti.
hráči pokeru

Hry méně či více rizikové

Češi jsou soutěživý národ, o tom netřeba diskutovat. Českým fenoménem je sázení sportky. Už naše babičky a dědečkové pokoušeli štěstí v této hře, těžko říci, proč je oblíbená i dnes, navíc vsadit pár desítek korun jednou za týden nikoho nezruinuje. Velice oblíbené jsou také losy, v prodeji je jich nepřeberné množství.

Kdo rozumí sportu, zkouší své štěstí právě zde, pokud bude trpělivý, může se dostat, samozřejmě postupem času, k docela slušné částce.

Největším průšvihem, dáli se to tak říci, jsou výherní automaty, blikají na nás na každém kroku a není až tak těžké k některému z nich zasednout, vhodit pár mincí a čekat, zda právě v ten daný okamžik najde štěstěna svého vyvoleného.

Co říct na závěr? Hraje, ale s rozumem.

Hobby

Vůně svíček.

Sedíte u rodinné tabule, koukáte se na úsměvy a přátelské tváře svých blízkých, milovaných, a nejbližších. Před vámi je ten okázalý zákusek, váš narozeninový dort, který se na vás také usmívá. Dokonce i vy se usmíváte, ale máte slzu v oku. A z ničeho nic, jako by se zastavil čas, vše okolo vás se zmrazí a vy začínáte přemýšlet, dumat. Všichni si myslí, že jste dojat, protože jste, ale je to důvod, proč jste zrovna dnes tak rozněžnělý? Dvacet let, číslo, které zasáhne každého, když ho vidí.
starý lev
Z ničeho jako byste se proměnil, na dospělého jedince, samostatně fungující jednotku, která už nemá nárok na pomoc od svých rodičů. Ale to, co vám skutečně leží v hlavě, je fakt, že už nejste tím dítětem, kterým jste bývali, dítětem, kterým byste si přáli nyní být na věky. Ale to přece nic neznamená, vždyť dvacet, nebo devatenáct, či dokonce dvacet jedna, všechno jsou to skoro stejné číslovky, které o vás nic nevypovídají. To, že jste zase jednou o rok starší, neznamená, že se řídíte do bezedné propasti stáří a samoty, které jste se vždy báli. Vždyť člověk není nikdy na nic sám, má svou rodinu, své blízké své přátelé. Ti všichni vám mohou pomoct ať se ocitnete v kterékoli nesnázi, nebojte se říct si o pomocnou ruku, člověk se přece učí ze svých chyb, tak to má a mělo vždycky být. To, že budete pokračovat zase o něco dál ve svém úžasném životě neznamená, že máte za sebou nechat celý svůj dosavadní život, vždyť i to vaše vnitřní dítě můžete, ne vy musíte, vzít s sebou dál.
stříbrný náramek
Tak se nyní vraťte zpátky k rodinnému stolu, kde se na vás budou vždycky všichni usmívat, když ne navenek tak, zevnitř, protože lidé, kteří tam stojí dnes a zítra, vám jen tak nikam neodejdou a budou tu vždy pro vás, tak si pamatujte, že se není v budoucnosti čeho bát. A teď už sfoukněte ty svíčky, a posuňte se zase o jeden krok ve svém životě dál, protože stát na místě a nerozvíjet se, vám nikdy v ničem neprospěje.

Hobby

Jak relaxovat

V práci si vezměte dovolenou a naplánujte si čas jen pro sebe. Tělo si občas potřebuje oddechnout, aby se odreagovalo od každodenního shonu .
Jestliže nevíte jak a kde začít, tak je dobré si připomenout co máte rádi. Jestliže rádi sportujete, můžete vzít jako relax sport. I přitom se dá odpočinout. Například při běhu si krásně pročistíte hlavu, protáhnete tělo a nadýcháte se čerstvého vzduchu.
dekorace ve wellness
Pokud jste raději doma, tak si můžete třeba číst knihy, které jste si doposud nestihli přečíst. Můžete pouze ležet na posteli a pouštět si hudbu, kterou máte rádi. Jestliže chcete někam vyrazit, můžete si vyjít třeba do solné jeskyně, která je velmi prospěšná pro zdraví. Dále do plaveckého bazénu nebo do wellness centra. Pokud chcete, můžete si zarezervovat pobyt ve wellness hotelu. Zde můžete strávit třeba víkend a užít si ho podle svého. Zde si můžete zajít na procedury, ke kterým se jinde nedostanete. Vyzkoušíte si třeba i něco nového.
Relaxujte podle svých představ! Podnikněte to, co máte rádi. Máte rádi turistiku? Vydejte se na nedaleký hrad či zámek. Vytáhněte svou rodinu nebo přátele a společně se vydejte na výlet. Můžete jet i stanovat. Díky stanování se prospíte v přírodě, která je pro naše tělo velmi zdraví prospěšná.
Práce už máte plnou hlavu? Vezměte si volno na pár dní. Jestli jste workoholik, tak si volno vezměte jako výzvu. Pokuste se hodně lenošit. Buďte doma v pyžamu celý den a nic nedělejte. Zažijete změnu a Vaše tělo se Vám za to odvděčí.
relaxace v bazénu
Vytáhněte své domácí mazlíčky ven na procházku nebo se s nimi vydejte běhat. Pokud nemáte parťáka na běhání, tak si vezměte sluchátka. Dávejte si pozor na auta, aby se Vám něco nestalo.
Doma si pusťte film a ležte celý večer na sedačce. Klidně se nechte obsloužit od svého partnera/partnerky. Může Vám připravit pohoštění k filmu. Víno nebo nějaké dobré pití by nemělo chybět.
Před spaním si napusťte vanu a celá/ý se do ní ponořte. Klidně to může být koupel plná bublinek.

Hobby

Ryby, pivo a klid

Pro rybáře není větší pohody, než si nahodit udici, čekat, dát si u toho jedno či dvě dobře vychlazené piva a užívat si božského klidu, o kterém se může pracujícímu člověku ve středu odpoledne jedině zdát. Všechno je tak jak má být. Voda teče po proudu, občas ulovíte nějakou tu čudlu či možná i větší kousek hodný opečení, pivo chutná dobře, vítr vane příjemně, slunce svítí přesně tak akorát. Značka ideál. Rybářů je stále více a více, protože lidé zkrátka hledají nějaké místo či aktivity, u kterých mohou zapomenout mobily a strasti běžných pracujících a vyžívat se ve slastech oázy klidu, kterou bezpochyby rybářství jako takové je. Samozřejmě to závodní je trochu o něčem jiném, nikdo ale neříká, že pokud se něčemu věnujete, hned musíte ve všem závodit a mít to nejlepší vybavení. Občas prostě jenom stačí relaxovat.
rybářský prut.jpg

Dobré vybavení se ale vždycky hodí

Pokud rádi lovíte ryby a máte nějaké ty peníze navíc, vždycky je dobré nakoupit si takové přístroje a nástroje, aby se vám vaše odpočinková činnost co možná nejvíce zpříjemnila. OD kvalitní židle po kvalitní prut, vždycky je co zlepšovat. ¨
rybaření chlapce.jpg

Hlavně vypnout mobil

Je to to nejhorší, co dneska můžete udělat, ale někdy to prostě udělat MUSÍTE. Normálně telefon vypněte, ať si volá, kdo si volá, co chce, nikdy není nic tak hrozné, že by se to nedalo vyřešit. Zvláště, pokud máte oficiálně dovolenou, tak to už vůbec nemusíte hnout ani brvou. A sice vás ihned zachvátí syndrom „něco mi beztak uteklo“, musíte odolat a nepoddat se pokušení. Uběhne pár dní a ani vám potom nesejde. Lidé jsou dnes neustále na něco připojení, neustále si s někým píší a odpovídají a bojí se, aby náhodou nepřišli o něco veledůležitého, když se ale podíváte v retrospektivě, zas takové velké události se nestaly, abyste u toho museli nutně být. Pokud nejste prezident nebo předseda vlády, to bychom asi nedoporučovali.