Nejspíše byste byli překvapení, kdybyste věděli, kolik lidí se cítí tlustých a chtěli by zhubnout. Ani moc nezáleží na tom, co vám ukazuje váha nebo BMI, ale spíš na tom, jak se cítíte. Se svou postavou je ve skutečnosti spokojených jen poměrně málo lidí. Zejména ženy mají tendence se podceňovat a nemají své tělo rády.

Jestli své tělo nesnášíte, tak žádná dieta vám s tím nepomůže. Pro začátek je potřeba si uvědomit, že vaše tělo je úžasné, ať už vypadá jakkoliv. Jakákoliv práce na sobě by měla začínat v hlavě. Mít se skutečně rád a být smířený sám se sebou je opravdu důležitější, než jaké máte číslo na váze, nebo jak vás vidí ostatní.

žena

Když zapracujete na svém nastavení v hlavě a pořád budete chtít zhubnout, jděte na to pomalu. Obrňte se trpělivostí a neočekávejte výsledky už po týdnu práce. Rychlé hubnutí většinou nepřináší ovoce, po pár týdnech se dostaví jojo efekt a původní váha se vám vrátí. Můžete pak snadno získat pocit, že to nemá smysl, že se vám nedaří, nebo dokonce, že nikdy nezhubnete.

Proto zkuste hubnout raději pomalu a s rozmyslem. Začtěte jíst zdravější jídla, nemusí to být jen zeleninové saláty, zdravá strava může být opravdu hodně variabilní. Vyzkoušejte různé druhy luštěnin, houby, oříšky, semínka, ovoce… Střídejte jídlo a zkoušejte nové věci.

cyklista

Zařaďte do svého života také sport. Určitě najdete něco, co vás bude bavit a naplňovat. Může to být jóga, procházky, běhání, fotbal, naprosto cokoliv. Začátečníkům se doporučuje například cyklistika. Je to skvělý způsob, jak trávit čas v přírodě, s vašimi blízkými a zároveň spalovat kalorie. Pořiďte si kvalitní vybavení a sportovní oblečení. Podívejte se na stránky bundy silvini c-store.cz a vyberte si hlavně kvalitní bundu, která vás ochrání před větrem a deštěm, ale zároveň bude odvádět pot. Vyhnete se tak snadnému prochladnutí a rýmě.