„Internet proniká čím dál více do našich běžných životů“ – stará fráze, která dnes již ani nedokáže plně vychytat smysl, který kdysi měla. Dnes je již internet nikoliv vedlejší kolejí našich životů, která slouží k práci, studiu či komunikaci, dnes je to naše malá droga. Stejně jako cukr, všichni ujíždějí na kouzlu internetu a často se díváme spíše do obrazovek a displejů než do skutečného světa. To však neznamená, že by se přes něj nedalo dělat spoustu užitečných věcí a projektů, jako například přihlásit své dítě do školy či školky, zatímco jste na záchodě.
kluci na podzim.jpg

On-line testy?

Je tu také možnost, že by dítě udělalo nějaký ten online test, avšak to by se asi vážení rodičové nedokázali ubránit možnosti sem tam zasáhnout dítku do řešení, aby nevypadali jako ti špatní, kteří své dítě inteligenčně zanedbávají. Ale samotná registrace dítěte například na jistý den není vůbec špatná – učitelé by aspoň věděli, kdy přesně si mohou jít na oběd či domů. Postupná digitalizace veřejného prostoru, hlavně pak komunikace s úřady a nejrůznějšími organizacemi tak může jenom ulehčit už tak vytížený život, kdy je třeba šetřit opravdu každé minuty.
heslo na ceduli.jpg

Jaké vlastně má taková registrace přes internet výhody?


1) Generace dokumentů = nepotřebujete už někde létat nebo se dožadovat chvilky pozornosti, stačí zadat veškeré údaje do internetového portálu a ten vám sám vyjede všechno, co je třeba – žádost o přijetí nebo žádost o odklad, všechno budete mít hned a bez čekání
2) Spousta informací = všechno si můžete už dopředu načíst doma a nemusíte se tak ptát po všech čertech, jak to tak ostatně někdy bývá. Najdete tam také spoustu informací, které se týkají dalších kroků, termínů, časů apod.
3) Komfort = přeci jen je to lepší než někde stát ve frontě
Premiérovou zkoušku využilo hned 241 rodičů a je tam zaregistrováno přes 340 dětí.