Děti se v určitém věku dostávají do takového období, kdy touží po tom, aby se mohli sami starat o nějaké zvířátko, mazlit se a hrát si s ním. Většina rodičů nakonec prosbám svých dětí podlehne, mazlíčka koupí a mnoho z nich také následně lituje. Častým problémem totiž je, že děti nová věc brzy omrzí a rodičům zbydou jen oči pro pláč a práce s venčením nebo čištěním klece. První, co byste měli udělat, než pořídíte svému potomkovi takovýto závazek je opravdu se ujistit v tom, jestli je Vaše dítě nakolik zodpovědné, aby se o něj dokázalo samo efektivně postarat a abyste tímto činem akorát sami nepřidělali práci. Další zásadní věcí, která rozhodně stojí za zvážení je taktéž to, jaké zvíře bude nejvhodnější. Vybírejte s přihlédnutím k Vašim možnostem, tedy jak finančním, tak prostorovým a zároveň k povaze Vašeho dítěte. Jaké možnost vůbec pro začátek máte?
exotické ryby

1) Rybičky
Pokud chcete pro začátek do život něco živého, ale zároveň ne příliš náročného na prostor i čas, zvolte rybičky. Pro začátek je to ne úplně levná investice, kdy musíte zakoupit akvárium a všechno ostatní příslušenství, nicméně až se akvárium zaběhne, vyžaduje už minimum péče. Navíc uvidíte, jak moc Vám Vaše dítě pomáhá při čištění akvária a jestli je vůbec vhodné pořizovat mu dalšího domácího mazlíčka.
křeček v domečku
2) Křeček či králík
Tihle domácí mazlíčci už jsou náročnější na údržbu, a pokud ji pravidelně neprovádíte, poměrně hodně se to projeví na čerstvosti vzduchu ve Vašem bytě. Tyto domácí mazlíčky tedy důkladně zvažte. Sice to je tzv. mazlící typ, nicméně umí také pěkně kousat.
pes jako mazlíček
3) Pes či kočka
Uvědomte se, že pokud se rozhodnete pro toto zvíře, je už to poměrně velký a dlouhodobý závazek. Tato zvířata potřebují poměrně dost pozornosti a péče, a to jak psi, tak kočky. . Musíte si uvědomit, že zvířata nejsou věci, které můžete jen tak odložit do kouta, jako se to dělá s věcmi. Dávejte si opravdu pozor, jaké zvíře vyberete, protože tohle neuvážlivé jednání rodičů často způsobuje situaci, ze které samozřejmě vyjde nejhůř Vaše z počátku milované zvíře.