A co vše čeká pro majitele v rámci pořízení si Škody Karoq? Aneb proč si tento automobil pořídit? Čím vším zaujal natolik, že vyhrál v soutěži coby automobil roku 2018?
logo škoda auto
Škoda Karoq se může pochlubit hned unikátem coby zcela prvního vozu firmy Škoda mající nainstalovanou digitální přístrojovou desku. Ta poskytuje i řadu asistenčních služeb vozidla, jako je například tepomat či i hlídání pruhu. Automobil, který je nápomocný v rámci rozjezdu do kopce a ohlídá i nevyzpitatelný mrtvý úhel ve zpětném zrcátku. Tím je tak řidiči usnadněna bezpečnější jízda a eliminace nehody.

A proč zrovna název Karoq?

Výběr jména pro nový typ vozu je vždy nelehkou záležitostí. Je to jak adekvátní výběr jména pro svého prvního potomka. A u automobilu je to o to složitější, že je třeba přistupovat i v rámci jména a jeho významu ve světě, tj. v jiných jazycích. Aby se nestalo, že bude zvolen název, který však jinde na světě je vulgárním slovem. Firma Škoda se v rámci názvu nechala inspirovat ostrovem Kodiak nacházející se u Aljašky. Název je vzat ze slova Kaa’raq, což je v překladu auto a ze slova Ruq, což v přeloženém významu znamená šíp.

Praktičnost Škody Karoq

České SUV se nejen líbí, ale i po praktické stránce je efektivním vozem. Svou pozornost bezpochyby upoutají i posuvná a vyjímatelná zadní sedadla. I když je automobil k dispozici v několika verzích v nabídce, věřte, že pokaždé se jedná o zcela kvalitní, komfortní a příjemné vozidlo.
logo škoda
Jak jsou na tom motory u vozu Karoq?

Asi nejvíce zaujme z nabídky a po zkušenosti krátké jízdy zážehová přeplňovaná patnáctistovka, neboť je adekvátně pružná a nejvíce akční. Nezklame při jízdě ani litrový tříválec. Avšak někoho může jeho konstrukce trochu omezovat.

Méně výhodná je nejlevnější varianta v podobě dieselu. Může být pro některé požitkáře a ostřílené řidiče zbytečně hlučným rušivým elementem. Stejně tak v rámci rychlosti jízdy nejde dosáhnout nejvyšší možné výkonnosti.

Oslňující interiér

Dalo by se konstatovat, že interiéru nelze nic vytknout. Ergonomie je takřka dokonalá. Největší pozornost zaujímá již výše zmíněná digitální přístrojová deska. Interiér nabízí i mnoho detailů či chytré vychytávky, jako jsou například držáky na menší láhve, roletka v zavazadelníku, která se zvedne společně s pátými dveřmi, jako je tomu u Mazdy 6, apod.