V práci si vezměte dovolenou a naplánujte si čas jen pro sebe. Tělo si občas potřebuje oddechnout, aby se odreagovalo od každodenního shonu .
Jestliže nevíte jak a kde začít, tak je dobré si připomenout co máte rádi. Jestliže rádi sportujete, můžete vzít jako relax sport. I přitom se dá odpočinout. Například při běhu si krásně pročistíte hlavu, protáhnete tělo a nadýcháte se čerstvého vzduchu.
dekorace ve wellness
Pokud jste raději doma, tak si můžete třeba číst knihy, které jste si doposud nestihli přečíst. Můžete pouze ležet na posteli a pouštět si hudbu, kterou máte rádi. Jestliže chcete někam vyrazit, můžete si vyjít třeba do solné jeskyně, která je velmi prospěšná pro zdraví. Dále do plaveckého bazénu nebo do wellness centra. Pokud chcete, můžete si zarezervovat pobyt ve wellness hotelu. Zde můžete strávit třeba víkend a užít si ho podle svého. Zde si můžete zajít na procedury, ke kterým se jinde nedostanete. Vyzkoušíte si třeba i něco nového.
Relaxujte podle svých představ! Podnikněte to, co máte rádi. Máte rádi turistiku? Vydejte se na nedaleký hrad či zámek. Vytáhněte svou rodinu nebo přátele a společně se vydejte na výlet. Můžete jet i stanovat. Díky stanování se prospíte v přírodě, která je pro naše tělo velmi zdraví prospěšná.
Práce už máte plnou hlavu? Vezměte si volno na pár dní. Jestli jste workoholik, tak si volno vezměte jako výzvu. Pokuste se hodně lenošit. Buďte doma v pyžamu celý den a nic nedělejte. Zažijete změnu a Vaše tělo se Vám za to odvděčí.
relaxace v bazénu
Vytáhněte své domácí mazlíčky ven na procházku nebo se s nimi vydejte běhat. Pokud nemáte parťáka na běhání, tak si vezměte sluchátka. Dávejte si pozor na auta, aby se Vám něco nestalo.
Doma si pusťte film a ležte celý večer na sedačce. Klidně se nechte obsloužit od svého partnera/partnerky. Může Vám připravit pohoštění k filmu. Víno nebo nějaké dobré pití by nemělo chybět.
Před spaním si napusťte vanu a celá/ý se do ní ponořte. Klidně to může být koupel plná bublinek.