Pokud se soukromé firmě daří, má se i její majitel logicky skvěle. Ale jakmile to přestane vynášet nebo dokonce začne prodělávat, není takovému soukromníkovi vůbec co závidět. Protože musí pochopitelně sehnat jak prostředky, z nichž by zaplatil své živobytí, tak i peníze určené na rozjezd výroby či dalších podnikatelských aktivit a návrat do černých čísel.kreditní karty.jpg
A věřte, že sehnat půjčku není pro někoho, kdo vlastní krachující ztrátovou firmu, rozhodně ani trochu snadné. Ať se vrtne kamkoliv, musí počítat s tím, že ho může kterákoliv z komplikací, jež ho provázejí, zbavit nadějí na získání finanční výpomoci.
Má dejme tomu nevalné daňové přiznání a nízké příjmy. A co to obnáší? Přece to, že se budou bankovní úředníci obávat, že tento nemusí mít z čeho splácet. A tak poskytnutí půjčky zamítnou.
Nebo má takový podnikatel už i jiné půjčky z dřívějška. A pak banky logicky usoudí totéž, co zaznělo před okamžikem. Tedy budou mít pochyby o tom, budou-li žadateli stačit příjmy na zaplacení toho všeho. A hazardovat s penězi banky nehodlají a raději poskytnutí pomoci žadateli odepřou.lesk mincí.jpg
Pokud má onen soukromník navíc i záznam v registrech dlužníků, působí to na nejednoho z finančníků jako varovně zdvižený prst. Žadatel už někdy někomu řádně nezaplatil a kdo ví, zda by se to neopakovalo i nyní?
Takových a dalších možných problémů existuje mnoho. A nejednou jsou tak jedinou nadějí onoho nebohého podnikatele nebankovní hypotéky bez registru Fahd.
Protože ty jsou dosažitelné i pro ty, kdo to věru nemají snadné. Tady stačí i pouhopouhá schopnost dát za půjčené peníze do zástavy nemovitost a prokázat schopnost splácet a vše je rázem na nejlepší cestě. Dočká se tu i ten, koho by všude jinde odmítli, a přijít si může i na skutečně nemalé peníze, jež může spolu s přijatelnými úroky splácet i hodně dlouhou dobu po malých částkách.
A co by si dotyčný mohl přát víc?