Móda

Není obutí jako obutí

Podobné myšlenky by vás měly napadat častěji, především v souvislosti s vašimi dětmi. Jestliže máte doma malého předškoláka, pamatujte na to, že jeho chodidlo roste stejně rychle jako ostatní části těla. Měli byste kontrolovat v tomto věku každé dva měsíce, zda nejsou jeho boty malé, zda jej netlačí a nedeformuje chodidlo. U starších ratolestí ve věku kolem 12 let stačí boty kontrolovat jednou za 4 měsíce, šestnáctiletí výrostci by se měli alespoň jednou za půl roku vyjádřit, zda je boty netlačí. U dětské obuvi v zásadě platí nepsané pravidlo, že čím nižší věk dítěte, tím rychleji nožička roste.
boty na tkaničky

Dětské chodidlo tvoří převážně měkké chrupavčité kůstky

Na volbě správného obutí velice záleží zejména u mladších dětí, neboť se ve věku do 7 let nohy vyvíjí z chrupavčitých kůstek, které jsou velmi měkké a poddajné, a mohou snadno napodobit tvar obuvi. Pokud je bota malá, chodidlo se zdeformuje a vznikají pak těžce napravitelné nebo nenapravitelné vady. Každý zkušený ortoped vám potvrdí, že po narození má téměř 99 procent miminek nožičky v pořádku, bez vývojových vad, zatímco v šesti letech je v první třídě základních škol zhruba 35 procent dětí s deformací klenby, nártu, paty a prstů.
dítě s botou

Co jste možná nevěděli

Za těmito závažnými zdravotními problémy se ukrývá špatná obuv a nedostatečná pozornost v řadách rodičů. Neměli bychom hledět pouze na módní trendy, ale dbát na zdraví našich dětí. V obchodech se zaměřujte na české výrobky s logem žirafy a označením, že jde o po zdravotní stránce nezávadné botičky. Tento certifikát získají všechny výrobky testované českým institutem pro certifikaci. A proč zrovna české výrobky?
Výrobci obuvi v Česku používají tzv. kopyta podle typického anatomického vzoru českých chodidel, což je důležité zvláště u dětí. Je totiž známo, že lidské chodidlo se liší svým tvarem podle různých etnik a částí světa a většina světových výrobců používá univerzální modely, pro naše nohy nepříliš ideální. Tvary chodidel se také liší mezi ženami a muži a někteří výrobci nabízí na trhu specifické dámské a pánské boty, nikoli nevhodné modely „unisex“.

Móda

Největší módní faux pas

Módní trendy se sice mění s každou novou sezónou či kolekcí. Modrá, jasně červená či žlutá barva, které byly hitem letošního podzimu, mohou být příští rok naprosto out. Totéž bude pravděpodobně platit pro květinové aplikace či volány. Přesto existuje pár módních pravidel, která byste neměla překročit nikdy. Na co si tedy dát pozor?

košile

Oblečení

· Nemíchejte příliš mnoho různých materiálů. Pokud na sebe obléknete saténovou halenku, šifonovou sukni a navrch sametové sako, nebude to právě trefa do černého.
· Pozor si dejte na správnou velikost halenek a košil. Kůže koukající z příliš upnuté halenky, která má navíc tendenci se rozevírat, nikoho neoslní.
· Každá žena touží být sexy. To ale neznamená, že na sebe obléknete mini šaty s leopardím vzorem a hlubokým výstřihem. Příliš všeho moc škodí. Musíte muži nechat také nějaký prostor pro fantazii.
· Zamyslet byste se měla i nad výběrem obyčejného trička. Opravdu málokterá z nás má postavu na síťované tričko či tričko odhalující pupík. A ne všechny „vtipné nápisy“ jsou doopravdy vtipné. Vězte, že kvalitní dobře padnoucí bílé tričko Vám poslouží lépe a déle.

svetr

Prádlo a plavky

· Vrcholem nevkusu jsou tanga vykukující z nízkých bokových džín. K tomu není co dodat.
· Na téma podrsenka už bylo napsáno mnoho řádků. Proto si zde shrňme to nejdůležitější. Podprsenka by vám měla sedět přesně, nejen kvůli vašemu vzhledu, ale také kvůli vašemu zdraví. Poradí Vám ve specializované prodejně. Lepší než podprsenka s průhlednými gelovými ramínky je buď podprsenka bez ramínek, nebo stylově ukázaná podprsenka klasická.
· U plavek ctěte pravidlo, že v jednoduchosti je krása. Plavky s nadbytkem flitrů a volánů či příliš komplikovaným střihem přestávají být sexy a navíc až je sundáte, budete možná nemile překvapena Vaším opálením.

spodní prádlo

Doplňky a šperky

· Nikdy, ale opravdu nikdy si neberte do sandálů či černých bot bílé ponožky!
· Již dávno neplatí pravidlo: sladěné punčochy, boty a kabelka.
· Batůžky a všelijaké tašky a taštičky jsou sice praktické, ale žena je žena a kabelka je kabelka.
· To že máte doma plnou šperkovnici, ještě neznamená, že si veškerý její obsah na sebe navléknete při jedné příležitosti. Nejste přece chodící klenotnictví! Takže náušnice+ náhrdelník + hodinky + náramky + prsteny = nikdy!

Móda

Trička s krátkým rukávem se nosí celoročně

V dnešní době na celém širém světě již existuje nespočetně mnoho druhů a variant triček právě s krátkým rukávem. Pro některé z nás je to určitě příjemnější varianta, než trička s rukávy dlouhými. Krátký rukáv se dá využít prakticky v každém ročním období.
stylový chlap
Za velmi oblíbená jsou považována například v létě, kdy potřebujeme nosit něco, v čem nám bude příjemně a hlavně se na nás nic nebude lepit. Trička sama o sobě můžete zakoupit hned v několika velikostech, takže se nikdo z nás nemusí obávat, že by na něj nebyla velikost. Dámská trička se vyrábí až do velikosti XXL, pánská až do 5XL. Určitě si každý z nás dokáže vybrat to pravé ořechové a hlavně to, v čem se budeme cítit opravdu příjemně.

Že nevěříte, že se dají trička s krátkými rukávy využít i v zimě? Pak jste na omylu a my vás z něj ihned vyvedeme. Jsou ideálním pomocníkem, pokud potřebujeme něco podvléci.

Ať už je to kardigan či mikina. Existuje i ale mnohem více využití. Dají se vytvořit různé návrhy, které k sobě ladí ať už barevně nebo jakkoliv jinak.
Každý vámi vytvořený outfit bude něčím speciální a výjimečný. Musíte ale přemýšlet i nad tím, že určitě do práce se nemůžete obléci tak, jako někam na večírek. Jestliže chcete okouzlit, pak je na to klasický styl tím ideálním.
kluk a fotbalový míč
Právě ke klasickému stylu se trička s krátkým rukávem dají perfektně využít.
Když se nad tím tak zamyslíte, tyhle trička jsou něčím speciální. Dají se využít jak při sportu tak i při domácím nošení. Díky skvělému materiálu je umožněno naší pokožce dýchat. Nejideálnějším materiálem je bavlna. Je pravda, že trička se vyrábí i z jiných materiálů, které mohou být pro naše tělo také příjemné, ale my jsme toho názoru, že bavlna je prostě bavlna.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, pak určitě neváhejte navštívit .

Móda

Dámská psaníčka

Psaníčko na ples je jednou z věcí, kterou obyčejně doma nemáme, ale jakmile se dostaví nějaká příležitost, tak právě tuto drobnou, leč významnou maličkost, postrádáme. Proto se hodí, když alespoň jedno nějakého neutrálního typu máte doma a budete jej mít vždy při ruce, když se dostaví vhodná příležitost a právě maličkou kabelku formou psaníčka budete potřebovat.

kotníčkové boty

· Právě tyto typy se používají především pro společenské události, kam nepotřebujeme tahat klasikou velkou tašku. K elegantním, vkusným a noblesním šatům by se velká taška nehodila, proto volíme malé, ale vkusné psaníčko, které doladí náš celkový vzhled k dokonalosti. Široký výběr umožní, že si můžete vybrat typ, který bude ladit k vašim šatům, stačí objednat a zanedlouho už jej budete mít doma a můžete vyrazit. Hodí se na plesy, kulturní události, společenské akce, svatby, oslavy, firemní večírky a pro další významné akce.
panoráma města v noci

Elegantní městské batohy

Další z potřebných, leč neméně praktických věcí, jsou městské batohy. Ty mají za úkol být praktické a pohodlné. Volíme často takové, do kterých si můžeme dát všechny potřebné věci, které zrovna potřebujeme někam uložit a chystáme se na cestu nebo túru. V našem případě se také jedná o batohy, které jsou velice elegantní, a proto se hodí i do města. K městskému stylu přidáte trochu originality, vznešenosti a batoh může vypadat velice vkusně. Pohodlně se nosí, nepřekáží, a když zvolíte kvalitu za dobrou cenu, tak vás může těšit po mnoho let.
sydney opera house

· Batohy jsou vždy kvalitní a nikdy vás nezklamou. Jsou vkusné a stylové a dá se v nich nosit velice pohodlně a snadno i nějaký nákup. Už se nemusíte tahat s těžkou taškou v ruce. Noste nákup pohodlně a prakticky a neničte si zbytečně zdraví.

· Jejich praktické využití v dnešní době ladně přikrývá modernost a módní trendy. Už nejsou jenom běžnou praktickou součástí našeho života, ale jsou symbolikou nejnovějších trendů.

Móda

Šetřit se vyplácí

Je jasné, že provoz každé domácnosti něco stojí. Pokud ovšem chcete mít jistotu, že všechno bude v tom nejlepším pořádku a Vy nebudete platit zbytečně vysoké částky, rozhodně byste se měli zaměřit na několik věcí, které není dobré podceňovat, jinak by se mohlo stát, že budete hodně litovat. Mnozí mají pocit, že všechno je tak nějak zadarmo, a to se týče také svícení. Je ovšem dobré si uvědomit, že svícení rozhodně zadarmo není, a proto byste měli popřemýšlet nad tím, jaké doma vlastně používáte žárovky. To totiž může mít vliv na mnoho věcí, mimo jiné také na to, kolik peněz vůbec za svícení zaplatíte.bulb
Neplaťte příliš
Jestli tedy nechcete platit příliš a byli byste rádi, kdyby bylo všechno tak nějak levnější, rozhodně se zaměřte na to, jaké doma používáte světelné zdroje. Volba žárovek je totiž nadmíru důležitá a rozhodně byste ji neměli podceňovat. Věřte totiž tomu, že něco takového by se Vám nemuselo vyplatit.
Proto dbejte na to, aby bylo všechno v tom nejlepším pořádku, a Vy jste se mohli spolehnout na to, že Vás svícení nebude stát zbytečně velké množství peněz. Něco takového se přeci jenom zaručeně vyplatí.
I Vy budete nadmíru spokojeni
Třeba taková led žárovka 10w se může snadno a rychle stát součástí také Vašeho bydlení. Vždy Vám poskytne dostatečné množství světla, je spolehlivá a velice kvalitní, takže nemusíte mít obavy z toho, že by jen tak přestala fungovat. Její pořizovací cena zaručeně není vysoká, navíc se Vám peníze do ní investované velice rychle vrátí, její spotřeba oproti obyčejným žárovkám je totiž naprosto minimální. Proč tedy něčeho takového nevyužít ve svůj prospěch? Uvidíte, že nebudete muset ničeho litovat a všechno bude přesně podle Vašich představ.lamp