Závěr lidského života bývá někdy trochu smutný. Zejména, pokud se přidruží omezení, které se jen těžko zvládají. Jednou z takových nemocí, která je doslova strašákem téměř všech seniorů, je Alzheimerova choroba.

  • Člověk je plný života, plný plánů a najednou mu začne mozek stávkovat. Přestává si vzpomínat na základní věci, a pokud vše neřeší, může doslova zabloudit ve vlastním bytě.

domov seniorů

V současné době existují léky, které mohou pomoci. Samotnou nemoc sice nevyléčí, ale mohou některé její projevy zastavit. Alzheimerova choroba je zákeřná tím, že nikdy nevíte, jak rychle bude postupovat a za jak dlouho vám zlikviduje mozkovou hmotu.

veselý děda

Naštěstí v České republice (a nejen v ní) existují speciální domovy , které se plně mohou o pacienty s touto diagnózou postarat. Klienti tu mají veškeré zázemí a mohou si připadat opravdu jako doma. Což jim jistě pomáhá se svým stavem se lépe vyrovnat. Ačkoliv je tato nemoc zatím nevyléčitelná, dá se alespoň pozastavit tím, že se budeme snažit u nemocného zachovat soběstačnost.

Odbornou péčí se zvládne mnoho

Stav, který přivodí Alzheimerova choroba, je natolik závažný, že někdy není v silách rodiny, aby nemocnému pomohla.

  • Je tedy rozhodně pro pacienta i pro jeho blízké přínosnější, pokud se o něho budou starat opravdoví odborníci, kteří mají velké zkušenosti s prací s takto postiženými nemocnými.

vysoký věk

Jen dokonalá zdravotní péče by ale jistě nestačila. Proto se můžete spolehnout i na to, že jsou to empatičtí lidé, kteří se budou o vašeho blízkého starat s velkou trpělivostí a pochopením. Spokojenost každého klienta je jejich prvořadou prioritou. Kromě toho mají jako jednu z hlavních zásad dodržování a respektování práv klienta. A to pochopitelně v každé fázi jeho nemoci.
ČLOVĚK PŘECI ZŮSTÁVÁ LIDSKOU BYTOSTÍ I PŘESTO, ŽE JE NEMOCEN.