Právě infrasaunu si oblíbilo mnoho domácností. Stává se součástí domácností stále více lidí. Saunování všeobecně má blahodárné účinky na naše tělo. Jednak posiluje naši imunitu, pomáhá při léčbě některých nemocí, posiluje náš mozek a hlavně poskytuje dokonalou relaxaci. Proč si ale lidé pořizují právě infrasauny?
dveře sauny
Infrasauna prohřívá lidský organismus díky infrapanelům. Infračervené záření totiž proniká rovnou do tělových tkání do hloubky až 4 cm. Díky tomu dochází k uvolňování svalů a k celkovému zklidnění. Pro saunování je vhodná teplota mezi 40 – 60 °C. Zde spočívá podstatný rozdíl mezi klasickou finskou saunou, kde je teplota obvykle mezi 90 – 100 °C. Někteří lidé tuto teplotu nesnesou, proto je pro ně výhodnější právě infrasauna.

Jaké výhody tedy spatřujeme právě v tomto typu sauny?
· Krátká doba nahřívání (cca 10 – 15 minut)
· Nenáročnost na obsluhu
· Nenáročnost na prostor
· Připojení do klasické zásuvky
· Energeticky nenáročný přístroj
sauna a relaxace
Na co si dávat pozor při výběru infrasauny?
· Karbonová nebo keramická topidla?Karbonová topidla jsou sice o něco dražší, mají ale mnohem delší životnost. Keramická topidla jsou vhodnější pro méně častý provoz.
· Příkon infrasauny. Ideální je příkon alespoň 1700 W.
· Dejte si pozor rovněž na spotřebu.Při výběru si dejte pozor na průměrnou spotřebu energie, aby se vám saunování příliš neprodražilo. Obecně je ale infrasauna méně energeticky náročná než finská sauna.
· Dbejte rovněž na výběr dřeva.Infrasauna bývá většinou vyrobená s jedlovce kanadského nebo z cedru.
· Rozměry infrasauny.Jsou samozřejmě důležité proto, aby se vám sauna vlezla na vámi uvolněné místo k tomuto účelu.
· Umístění ovládání.To může být umístěno venku i zevnitř.
· Doplňky.Pro někoho podstatná věc, pro někoho naprosto nepodstatná. Jedná se o to, zda máte v sauně například poličku na odkládání věcí, věšák na ručník, ideálně vytvarovanou lavici, vyhřívanou podlahu, zabudované audio, a mnoho dalších věcí.
Výběr infrasauny je dlouhodobá investice, tudíž vám zabere jistě velkou spoustu času. Buďte si ale jistí, že to bude stát za to.