Je bezpochyby jasné, že každé dítě potřebuje domov a rodinu. Bohužel je skutečnost taková, že ne každé dítě má to štěstí být toho součástí. Přínosem pro takové děti můžete být i vy, a to tak, že jim vyrobíte něco, co jim dá jasný důkaz toho, že o ně někdo stojí.
hadrové panenky.jpg

Hračky, které svedete bez problémů

Výroba takové hračky, která by jich potěšila už jen z toho důvodu, že je od srdce a ručně vyráběná vás naplní natolik, že s její výrobou nebudete mít sebemenší problém. Můžete se tedy pustit do výroby panenek nebo zvířátek z ponožek, kterým dáte úplně jiný osobitý obraz.
Připravte si:
· nějaké ponožky popřípadě silonky
· knoflíky
· vlnu
· staré kusy oblečení (na látku)
· jehlu a niť
Výroba je nesmírně jednoduchá a zabere vám minimum času. Dle toho, co se chystáte vyrobit, ať už je to nějaký druh panenky nebo zvířátka (třeba zajíc, medvěd, kočka) si z ponožek sešijte vaši předlohu. Vycpat je můžete kusy látky nebo dalšími ponožkami, které máte k dispozici. Jako oči nebo dekorační prvek použijte knoflíky a vlnu využijte na vlasy. Pokud vám zůstane přebytek látky, ušijte z ní malé kousky oblečení, do kterých vaše hadrové panenky a zvířátka obléknete.
zdobené muffiny.jpg

Něco sladkého pod zub

Je nad slunce jasnější, že děti sladkosti milují.Právě proto jim můžete upéct nějakou sladkou dobrotu, po které se jen zapráší. Můžou to být ovocné košíčky, perníčky nebo čokoládové muffiny. Buďte si jistí, že jich pocit, že na ně myslíte příjemně zahřeje a na vašich výrobcích si dokonale a s chutí pochutnají.
Pro starší děti můžete upéct i nějaký druh slaného koláče nebo pochutiny, které dávají přednost.Je tedy jen na vás, co si vyberete, ale domácí výrobky, které jim přinesete budou pro ně opravdu nezapomenutelným dárkem, který jich zcela jistě potěší. Přece jen upéct něco, co uspokojí dětské oči není nic náročného. Nemluvě o tom, že uděláte krásný dobrý skutek, který se vám určitě jednou vrátí.