Pro rybáře není větší pohody, než si nahodit udici, čekat, dát si u toho jedno či dvě dobře vychlazené piva a užívat si božského klidu, o kterém se může pracujícímu člověku ve středu odpoledne jedině zdát. Všechno je tak jak má být. Voda teče po proudu, občas ulovíte nějakou tu čudlu či možná i větší kousek hodný opečení, pivo chutná dobře, vítr vane příjemně, slunce svítí přesně tak akorát. Značka ideál. Rybářů je stále více a více, protože lidé zkrátka hledají nějaké místo či aktivity, u kterých mohou zapomenout mobily a strasti běžných pracujících a vyžívat se ve slastech oázy klidu, kterou bezpochyby rybářství jako takové je. Samozřejmě to závodní je trochu o něčem jiném, nikdo ale neříká, že pokud se něčemu věnujete, hned musíte ve všem závodit a mít to nejlepší vybavení. Občas prostě jenom stačí relaxovat.
rybářský prut.jpg

Dobré vybavení se ale vždycky hodí

Pokud rádi lovíte ryby a máte nějaké ty peníze navíc, vždycky je dobré nakoupit si takové přístroje a nástroje, aby se vám vaše odpočinková činnost co možná nejvíce zpříjemnila. OD kvalitní židle po kvalitní prut, vždycky je co zlepšovat. ¨
rybaření chlapce.jpg

Hlavně vypnout mobil

Je to to nejhorší, co dneska můžete udělat, ale někdy to prostě udělat MUSÍTE. Normálně telefon vypněte, ať si volá, kdo si volá, co chce, nikdy není nic tak hrozné, že by se to nedalo vyřešit. Zvláště, pokud máte oficiálně dovolenou, tak to už vůbec nemusíte hnout ani brvou. A sice vás ihned zachvátí syndrom „něco mi beztak uteklo“, musíte odolat a nepoddat se pokušení. Uběhne pár dní a ani vám potom nesejde. Lidé jsou dnes neustále na něco připojení, neustále si s někým píší a odpovídají a bojí se, aby náhodou nepřišli o něco veledůležitého, když se ale podíváte v retrospektivě, zas takové velké události se nestaly, abyste u toho museli nutně být. Pokud nejste prezident nebo předseda vlády, to bychom asi nedoporučovali.