Pro ty majitele chytrých telefonů, kteří nechtějí nebo nemohou využít připojení k přenosu dat mezi dvěma telefony a to na stejné platformě, je určen program s názvem Mi Drop, který přenáší všechny možné datové typy a to ještě navíc až dvěstěkrát rychleji než staré známé Bluetooth .
osobní věci muže.jpg
I podle prováděných průzkumů, které se zveřejňují na internetu, se velmi často vyskytují situace, kdy potřebujete přenášet data mezi dvěma zařízeními, která zrovna nejsou připojena na internetu. Máte samozřejmě několik možností. Je možné využít paměťovou kartu nebo externí datový box, ale pro někoho je takové řešení moc komplikované a tak se do toho raději nepouští. Jediné, co tedy zbývá je Bluetooth. Jeho nevýhodou je ale velmi pomalá rychlost přenosu.
modrý batoh.jpg
Nad touto problematikou se ale zamysleli autoři aplikace pro Android, která nese název Xiaomi Mi Drop, která je navíc k dispozici na Google Play a to zcela zdarma. S její pomoci můžete přenášet datové soubory mezi dvěma přístroji a to rychlostí mnohonásobně vyšší, než nabízí Bluetooth. Výhodou je, že vůbec není potřeba připojení k internetu.
A jaké že jsou hlavní přednosti programu? Je jich opravdu mnoho. Společně se na některé z nich podíváme.
Kromě toho, že je rychlost přenosu opravdu blesková, se občas může stát, že se v přenosech objeví nějaká chyba, ale rozhodně není třeba soubor přenášet znovu od začátku, jelikož při opakovaném přenosu se naváže na již přenesenou část.
vypnutý mobil.jpg
Aplikace umí dokonce přenášet všechny datové typy bez rozdílu typu i velikosti, takže můžete kopírovat z jednoho zařízení na druhé různé fotografie, hudbu, filmy apod.
Podmínkou k přenosu je ale shodný operační systém Android na obou zařízeních a program Mi Drop. Výhoda samotného programu je v tom, že zabírá pouze 5MB.
Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete vyzkoušet něco nového a rychlejšího, nebo zůstanete u Bluetooth.