Už se vám zajídá, jak málo máte doma místa a rádi byste to změnili? Můžete to udělat i jinak než pouze stěhováním. Můžete si pořídit praktický nábytek.

S praktickým vybavením dosáhnete více místa

Každý, kdo si chce dnes koupit velký byt, musí buďto vysolit na dřevo několika milionů korun nebo se zadlužit alespoň na třicet let do předu kvůli hypotéky. I to je příčina toho, proč lidé stále více kupují menší byty než větší obydlí. Malý byt je pro jednoho nebo dva nájemníky pořád ještě použitelný, ale jakmile se narodí do rodiny dítě, nemusí to výhledově stačit. Nový pokoj ve stejném bytě se vám vykouzlit asi nikdy nepodaří, ale můžete udělat maximum pro to, aby alespoň v těch stávajících místnostech bylo více prostoru.

Bílé šaty

Samozřejmě, že první, co přijde na mysl, je vyházení všeho nepotřebného. Problém je, že majitelé menších bytů to většinou udělali už po nastěhování. Pak přichází na řadu fáze druhá, a sice výměna nábytku. Hlavně almary vám dnes doma k ničemu nejsou. Samozřejmě, nabízejí velký úložný prostor, ale samy jsou docela robustní a rozložité. Ideálním řešením je tak je vyměnit za daleko praktičtější skříně na míru.

Jedná se o nábytek, o který je stále větší zájem. A to z výše uvedených důvodů. Abyste si však byli naprosto jistí, že může fungovat i ve vašem bytě, musíte nejprve nechat výrobce provést vhodná měření. Důležité je proměřit nejen samotné pokoje, ale rovněž i stěny. Záleží hlavně na tloušťce a drolivosti, méně důležité jsou pak tvary, na kterých záleží stále méně a méně. Možná vás uklidní a zároveň potěší, že stěny naprosté většiny bytů jsou dostatečně kvalitní a vyhovující tomu, aby se daly použít k instalaci vestavěného nábytku.

Skříně

Kvalitu nepodceňujte

Hodně lidí se snaží nechat si stavět vestavěné skříně z podřadných materiálů, a to i když jim to výrobci nedoporučují. Samozřejmě, že důvodem je snížení ceny. Je fakt, že se tento nábytek nachází z valné části právě ve stěně, takže není vyloženě ohrožen zvenčí. To však neznamená, že nemůže časem podléhat zkáze a nábytek z dobrých surovin vydrží fungovat mnohem lépe mnohem déle. Dát nějakou tu tisícovku navíc se tak v tomto případě rozhodně vyplatí.