Výrobky

Vyplatí se kupovat zahradní pergoly levně?


Běžnou ozdobou mnoha zahrad jsou i nejrůznější pergoly a altánky. Jejich účelem samozřejmě není jen zlepšovat vzhled pozemku, ale především poskytovat místo, kde můžeme v horkém letním dni posedět venku ve stínu, bez ohledu na to, jaká denní doba právě je.

Je jasné, že vzhledem k tomu, o jak žádaný produkt se jedná, jej najdeme v mnoha nejrůznějších variantách, ať už co se týče materiálu, vzhledu či kvality. A je stejně tak pochopitelné, že se i ceny jednotlivých typů od sebe budou lišit. To znamená, že vybrat si může skutečně prakticky každý.

pohled na pergolu zblízka

Naprostá většina lidí chce především ušetřit. Proto se snaží sehnat zahradní pergoly levně, ať už někde v obchodě, nebo tak, že si nakoupí surový materiál a postaví si je sami. Na první pohled se to zdá jako skutečně dobrý nápad, avšak při bližším pohledu má tento přístup několik vad.

Pokud kupujeme již hotový výrobek, pak v naprosté většině případů platí přímá úměra, kdy s klesající cenou klesá i kvalita. Je to dáno především tím, že firma samozřejmě chce mít co nejvyšší zisk. Pokud tedy svůj produkt prodává za relativně nízkou cenu, musí snížit náklady. A nejjednodušší je zde použít levnější, a tedy méně kvalitní materiál.

klasická zahradní pergola

Pro nás to znamená to, že i při nejlepší péči bude mít nižší životnost než dražší, ale kvalitnější typ. Bude tedy nutné ji častěji opravovat či dokonce kupovat novou. V celkovém součtu se nám to tedy může poměrně dost prodražit.

Pokud se rozhodneme postavit si ji sami, pak se vystavujeme nebezpečí, že ji neuděláme dostatečně bezpečnou, zvláště pokud doposud nemáme žádné zkušenosti a nemáme nikoho, kdo by nás při tom vedl. V případě, že navíc použijeme ten nejlevnější dostupný materiál, můžeme očekávat, že nám příliš dlouho nevydrží.

Je tedy pak na nás, abychom se rozhodli, co je pro nás z dlouhodobého hlediska výhodnější, samozřejmě k přihlédnutí k našim finančním možnostem. Jen tak uděláme správné rozhodnutí.

Výrobky

Oblečení, které dokáže zaujmout!


I když to tak venku zatím nevypadá, jaro je už několik týdnů tady. To znamená jediné, je čas na obměnu šatníku. Povězte, kolik máte v šatní skříni kousků, které jste už roky nevzala na sebe a necháváte je tam jen z větami: Až budu mít lepší figuru. Zhubnu pět kilo. Možná až budu odvážnější. Tyto přísliby, co by kdyby, vám akorát zabírají místo v šatníku na kousky, které byste s oblibou nosila každý den. My ženy jsme velmi sebekritické, což samozřejmě v některých ohledech nemusí být na škodu, ale život máme jenom jeden, proč ho tedy promarnit přísliby?

Závan jara

I když teplota přes den mnohdy ještě ukazuje jen pár stupínků nad nulou, co nevidět budou mrazivé noci minulostí. Proč se tedy nepřipravit na první sluneční paprsky s předstihem. Tmavé oblečení, které vévodilo do nedávna vašemu šatníku, schovejte na další zimní sezónu a dejte přednost barvám a vzorům, které k jaru neodmyslitelně patří. Letos jsme opět na módních přehlídkách mohli obdivovat pastelové barvy a vzory převážně květinového charakteru. Proč si tedy tuto složitou situaci nezpříjemnit něčím hezkým na sebe?

dívka na kole

Pokud v šatníků nemáte dostatek místa na nové kousky, jednoduše si protřiďte šatník. Vyhoďte kousky, které jsou nějak poničené, případně jste je neměly na sobě i několik let. Rozhodně je neschovávejte s myšlenkou, že třeba jednou. To jednou bude trvat hodně dlouho, případně se vůbec neuskuteční. Vyřazené oblečení rozhodně nevyhazujte, odneste ho do armády spásy nebo do kontejneru na oblečení. To pak dostane díky tomuto vašemu gestu druhou šanci a třeba ještě udělá radost někomu dalšímu.

květinové šaty

Neotřelé a originální

Není snad nic horšího, než když na ulici vidíte ženu oblečenou ve stejném kousku, jaký právě máte na sobě. Vybírejte proto originální kousky třeba v second handech. Nejen že budete mít jistotu, že máte na sobě originální kousek, který už není k sehnání, zároveň můžete tomto způsobem výrazně ušetřit na oblečení. Zkusit můžete i tričko vlastní potisk, které bude jedinečné a jediné na světě.