Tryskání se využívá v mnoha různých průmyslech, kde potřebujeme pracovat s povrchem kovů. Nejčastěji se proto jedná o práci s vrchní vrstvou materiálu.

Tryskání materiálu

Technologie úpravy povrchu

Kov má pokaždé určitou vlastnost povrchu, kdy například pozorujeme jeho drsnost a někdy se na něm může začít tvořit rez, což je pro nás samozřejmě nežádoucí. Také na něm může být nátěr, kterého se budeme chtít zbavit a podobně. K tomu nám slouží technologie tryskání, kdy se využívá malých částic, které naráží na povrch a tím jej potřebně upravují. V praxi to vypadá tak, že když budeme například mít potrubí, kde se tvoří již rez a je na něm stará barva, tak naštěstí nemusíme sáhnout po různých ručních nástrojích, což by zabralo dost času.

tryskání,materiálu

Stačí nám totiž mít k dispozici stroj na tryskání a veškeré potřebné vybavení, kdy se za pomocí energie tryskaných částic se zbavíme nežádoucího povrchu a zůstane nám nádherný a zdravý kov. Následně ho stačí třeba znovu ošetřit nátěrem a máme zase krásné potrubí s dlouhou životností. Samozřejmě možností je mnohem více, ovšem vždy za dobrou cenu usnadní mnoho práce.

Stroje

K pískování potřebujeme samozřejmě vhodný stroj, jenž bude nádherně odvádět svou práci. První možností jsou kabinové typy, kdy se jedná o tryskací box. Velkou výhodou je bezesporu fakt, že dovnitř vložíme danou součástku a veškerý proces probíhá uvnitř kabiny. Takže písek s materiál zůstane ve stoji a okolo něj bude čisto. Druhým typem jsou mobilní pískováčky https://piskovacky.cz/259-mobilni-piskovacky-vse, které jsou výhodné v jejich možnosti manipulace. Takže se všude bez problémů dostaneme a můžeme tryskat všemožné špatně dostupná místa.

stavební kompresor

Dnešní moderní stroje jsou opravdu na špičkové úrovni, a proto vydrží i v náročném provozu bez problémů skvěle odvádět svou práci. Pyšní se také slušnou životnosti a nízkými náklady na provoz. Není problém mít zároveň i odsávání, čímž se vyřeší značně problém s odlétávajícími částicemi, které hned odejdou pryč. Kromě písku je tu možnost samozřejmě i dalších materiálů, kdy stroje zvládají i těžké tryskací materiály, jenž si poradí třeba s hrubým povrchem.