Zvažujete založení společnosti, ale nemáte žádné prostory, ale přesto zvažujete, kde nechat posílat dokumenty? Pomoci Vám může virtuální sídlo. Založení firmy nebo společnosti v dnešní době není nic složitého. Můžete vystupovat jako fyzická osoba podnikající, které se prezentuje svým vlastním jménem anebo poté jako právnická osoba, která bude na venek vystupovat pod názvem své firmy. K založení živnosti jako osoba fyzicky osoba podnikající je potřeba zajít na živnostenský úřad, vyplnit potřebné dokumenty a zaplatit správní poplatek. Po pár minutách odcházíte z úřadu s papírem v ruce a můžete hrdě začít podnikat.

sídlo

Založení podnikání právnické osoby tedy jakékoliv společnosti je trochu složitější a delší proces. Podnikat můžete až je Vaše firma zapsána do obchodního rejstříku. Je tedy důležité si pozorně rozmyslet jakou formou chcete podnikat. Ono těch rozdílů je mnohem více. Například fyzická osoba podnikající za své závazky ručí svým majetkem, na rozdíl od právnické osoby, která za své závazky ručí majetkem své firmy. Pokud se nám podařilo si založit podnikání měli byste zvážit, jak budete řešit sídlo firmy.

sídlo

Sídlo ano nebo ne

U fyzické osoby podnikající je to se sídlem celkem jednoduché. Má ho tam kde má trvalý pobyt. Někomu to, ale může vadit, protože se jedná o soukromou adresu. Pokud teda se Vám to moc nelíbí je možné si sídlo přesunout jinde. Na to existují takzvané virtuální sídla společnosti. O co se jedná? Je to sídlo kde fakticky sedět nemusíte, bývá na velmi lukrativním místě a je možné tam pořádat i jednání. Tedy jedná se o prostor nebo spíše budovo kde Vám její majitel za určitou úplatu pronajme k zápisu jako vašeho sídla. Toto je vhodné jak pro právnické osoby, tak také pro fyzické osoby fyzicky podnikající. Najít takové virtuální sídlo není vůbec žádný problém. Jak už bylo uvedeno mnoho takových společností poskytující tuto službu najdete ve velkých městech. Ceny se pohybují od cca 99 Kč a závisí i na přípojných služeb, které si k virtuálnímu sídlu objednáte. Může zde například spadat třídění pošty, sekretářka a jiné.