Webová základna pocházející z Kanady, kde byla založena roku 2006. Avšak nyní je rozšířena a využívána po celém světě. Nejvíce uživatelů pochází sice ze Spojených států amerických, nicméně nechybí ani pisálci z České republiky. Wattpad je dostupným webovým portálem pro všechny užívající počítač, notebook, tablet i mobilní telefon. Ze všech zařízení se lze přihlásit, registrovat coby uživatel a psát svá díla, nebo komentovat napsané články, příběhy apod. A to není zdaleka vše.

klávesnice a Apple
Wattpad aneb what is it?

Jak už bylo výše uvedeno, jedná se o webovou stránku, avšak rovněž i o aplikaci, kde si každý uživatel vytvoří osobní uživatelský účet, což mu umožňuje využívat službu nejen v rámci vlastního psaní, ale také komentování článků, příběhů, atd. ostatních uživatelů. Uživatelé mohou také komunikovat mezi sebou prostřednictvím psaní zpráv, převážně se týká sdílení názorů, poskytnutí zpětné vazby apod. Jestliže se vám nějaký článek, příběh, kniha, atd. líbí, lze udělit dané literární tvorbě hvězdičku. Pro ty, kdo jsou zainteresováni jen v záležitosti čtení veškerého dostupného materiálu, je aplikace zdarma.
kafíčko u laptopu

Wattpad aneb jak a dle čeho se orientovat?

Najdete zde nejen literární díla od uživatelů, ale také více jak dvacet miliónů elektronických knih. K dispozici ke čtení jsou i velkolepá díla jako Sherlock Holmes či Romeo a Julie apod.

Každý uživatel vidí vlastní uživatelský profil na horní liště. Po rozkliknutí neboli otevření profilu, jsou informace o daném uživateli. Lze zadat nejen text, seznam knih, názvy článků, které jste napsali. K dispozici pro všechny registrované uživatele je knihovna, kde je možno vyhledat veškeré uložené knihy. Tímto tak nejen přehledně, ale zejména rychle můžete najít konkrétní knihu.


Wattpad coby uživatelská studna příběhů

Wattpad je rájem všech možných příběhů, včetně upírských. Najdete příběhy a články, které vás zaujmou a jistě je rádi ohodnotíte hvězdičkou. Zajisté si i časem najdete své oblíbené „autory“, od nichž budete rádi číst a sledovat jejich tvorbu.

Stejně tak se můžete coby registrovaný uživatel zapojit sami v rámci psaní. I když dominuje angličtina, naleznete i články v češtině. Reálná je i účast v soutěži, kde můžete přihlásit některé své psané dílo.