Www

Krásné výlety


Město vás zpočátku možná nenadchne, protože sotva opustíte vlak, uvidíte vza domky paneláky. Ale za chvíli tento fakt pominete, protože kolem je stále na co se dívat. My jsme zvolili jako bydlení apartmány Jeseníky, protože nás zaujaly svou cenou a také příznivými odezvami lidí, kteří totéž využili před námi. A skutečně jsme byli spokojeni i my. Všude čisto a také konečně zákaz kouření, po čemž jsme všichni tak dlouho toužili. Takže příjemná vůně a svěží vzduch.

K dispozici byla prostorná kuchyně, kde byli k dispozici snad vše, co bylo potřeba ke klasickému vaření, pokud jste nechtěli utrácet peníze za stravování v restauraci. I když se zde dá najíst levně, menu jsme pořídili do sto padesáti korun. A jídla bylo dost a bylo velmi dobré.

Divoká řeka

V našem apartmá jsme měli hezký výhled a když bylo pěkné počasí, dívali jsme se přímo na horu Praděd s vysílačem a rozhlednou. Mimochodem, víte že je to nejvýše položené obyvatelné místo u nás? Nevěděli jste, ale nyní už ano. Je jasné, že jsme sem necestovali dvě stě kilometrů jen proto, abychom seděli v apartmánu, to ne.

Bílá Opava

Samozřejmě jsme si prohlédli město a vyrazili do okolních hor. Zajeli jsme vláčkem do stanice odkud vede lanovka a vyjeli jsme s její pomocí až nahoru, odkud byl nádherný výhled. Zpátky jsme sešli pěšky, ne že bychom chtěli šetřit, ale procházka to nebyla náročná, tak proč neudělat něco pro své zdraví. Poté jsme se vrátili zpátky do apartmá. Další den jsme si zajeli na Rejvíz, to už autobusem, vlak tam nejede a tam jsme se prošli kolem rašelinišť, velkou to vzácností. I zde byl nádherně čistý vzduch a příroda kolem se nedá ani popsat. Poslední výlet byl do lázní Jeseník, které leží přímo nad městem a za dvacetikorunu vás tam doveze autobus. Autem to nezkoušejte, je tam, všude zákaz vjezdu a parkování. Pokud tedy nevíte, kam příště na výlet tak jedině sem.