Www

Internetem do školy

„Internet proniká čím dál více do našich běžných životů“ – stará fráze, která dnes již ani nedokáže plně vychytat smysl, který kdysi měla. Dnes je již internet nikoliv vedlejší kolejí našich životů, která slouží k práci, studiu či komunikaci, dnes je to naše malá droga. Stejně jako cukr, všichni ujíždějí na kouzlu internetu a často se díváme spíše do obrazovek a displejů než do skutečného světa. To však neznamená, že by se přes něj nedalo dělat spoustu užitečných věcí a projektů, jako například přihlásit své dítě do školy či školky, zatímco jste na záchodě.
kluci na podzim.jpg

On-line testy?

Je tu také možnost, že by dítě udělalo nějaký ten online test, avšak to by se asi vážení rodičové nedokázali ubránit možnosti sem tam zasáhnout dítku do řešení, aby nevypadali jako ti špatní, kteří své dítě inteligenčně zanedbávají. Ale samotná registrace dítěte například na jistý den není vůbec špatná – učitelé by aspoň věděli, kdy přesně si mohou jít na oběd či domů. Postupná digitalizace veřejného prostoru, hlavně pak komunikace s úřady a nejrůznějšími organizacemi tak může jenom ulehčit už tak vytížený život, kdy je třeba šetřit opravdu každé minuty.
heslo na ceduli.jpg

Jaké vlastně má taková registrace přes internet výhody?


1) Generace dokumentů = nepotřebujete už někde létat nebo se dožadovat chvilky pozornosti, stačí zadat veškeré údaje do internetového portálu a ten vám sám vyjede všechno, co je třeba – žádost o přijetí nebo žádost o odklad, všechno budete mít hned a bez čekání
2) Spousta informací = všechno si můžete už dopředu načíst doma a nemusíte se tak ptát po všech čertech, jak to tak ostatně někdy bývá. Najdete tam také spoustu informací, které se týkají dalších kroků, termínů, časů apod.
3) Komfort = přeci jen je to lepší než někde stát ve frontě
Premiérovou zkoušku využilo hned 241 rodičů a je tam zaregistrováno přes 340 dětí.

Www

Wattpad pro nadšence z celého světa

Webová základna pocházející z Kanady, kde byla založena roku 2006. Avšak nyní je rozšířena a využívána po celém světě. Nejvíce uživatelů pochází sice ze Spojených států amerických, nicméně nechybí ani pisálci z České republiky. Wattpad je dostupným webovým portálem pro všechny užívající počítač, notebook, tablet i mobilní telefon. Ze všech zařízení se lze přihlásit, registrovat coby uživatel a psát svá díla, nebo komentovat napsané články, příběhy apod. A to není zdaleka vše.

klávesnice a Apple
Wattpad aneb what is it?

Jak už bylo výše uvedeno, jedná se o webovou stránku, avšak rovněž i o aplikaci, kde si každý uživatel vytvoří osobní uživatelský účet, což mu umožňuje využívat službu nejen v rámci vlastního psaní, ale také komentování článků, příběhů, atd. ostatních uživatelů. Uživatelé mohou také komunikovat mezi sebou prostřednictvím psaní zpráv, převážně se týká sdílení názorů, poskytnutí zpětné vazby apod. Jestliže se vám nějaký článek, příběh, kniha, atd. líbí, lze udělit dané literární tvorbě hvězdičku. Pro ty, kdo jsou zainteresováni jen v záležitosti čtení veškerého dostupného materiálu, je aplikace zdarma.
kafíčko u laptopu

Wattpad aneb jak a dle čeho se orientovat?

Najdete zde nejen literární díla od uživatelů, ale také více jak dvacet miliónů elektronických knih. K dispozici ke čtení jsou i velkolepá díla jako Sherlock Holmes či Romeo a Julie apod.

Každý uživatel vidí vlastní uživatelský profil na horní liště. Po rozkliknutí neboli otevření profilu, jsou informace o daném uživateli. Lze zadat nejen text, seznam knih, názvy článků, které jste napsali. K dispozici pro všechny registrované uživatele je knihovna, kde je možno vyhledat veškeré uložené knihy. Tímto tak nejen přehledně, ale zejména rychle můžete najít konkrétní knihu.


Wattpad coby uživatelská studna příběhů

Wattpad je rájem všech možných příběhů, včetně upírských. Najdete příběhy a články, které vás zaujmou a jistě je rádi ohodnotíte hvězdičkou. Zajisté si i časem najdete své oblíbené „autory“, od nichž budete rádi číst a sledovat jejich tvorbu.

Stejně tak se můžete coby registrovaný uživatel zapojit sami v rámci psaní. I když dominuje angličtina, naleznete i články v češtině. Reálná je i účast v soutěži, kde můžete přihlásit některé své psané dílo.

Www

Největší chyby PPC reklam

Správně vypracovaná marketingová strategie je jednou z důležitých aspektů podnikání. V dnešní době se bez internetu a vyhledávačů neobejdeme. Proto je nejlepší se na ně soustředit. PPC reklama, tedy Pay Per Click je velmi oblíbená a účinná forma propagace v oblasti vyhledávačů.

dvě klávesnice

Spočívá v tom, že pokud váš obsah odpovídá hledanému pojmu, zobrazíte se v hlavním výběru v horní části první stránky vyhledávání. Za reklamu ovšem zaplatíte jen v případě, že uživatel na odkaz klikne a dostane se přímo na vaši stránku. Částka se odvíjí podle ceny jednotlivých klíčových slov. Jaké chyby můžete u této báječné možnosti propagace udělat?

Neodpovídající texty

Zejména začátečníci dělají mnoho hloupých chyb, které jim podkopávají nohy. Jednou z velkých pochybení je, když text reklamy neodpovídá klíčovým slovům. Uživatel tak bude nejen zklamaný, ale rychle z webu odejde, protože nenajde to, co hledal. Ideální je rozdělit klíčová slova tak, aby text přesně odpovídal.

Špatně vytvořená struktura

Základem každé kampaně je struktura. Když ji uděláte správně, pomůže vám vše snadno organizovat, spravovat a kontrolovat. Hned na začátku se soustřeďte na názvy jednotlivých kampaní a jednotlivých sestav. Označit je můžete podle typu, obsahu, cíle, umístění apod. Nikdy ale nezapomínejte na to, že PPC musí být co nejvíc konkrétní a detailní. Klienti obecné pojmy nejspíš zadávat nebudou.

V lokalitě je klíč

Lokálnost je velice důležitým kritériem každé propagace. Přece jen nemá smysl ukazovat Brněnskou ZOO v Plzni. Dejte si záležet na vyplnění adresáře a vyplnění své adresy. Kontrolujte, že se zobrazujete lidem, kteří se nachází nebo míří do města, kde působíte. Neutrácejte zbytečně peníze a ukažte se klientům, kteří vás skutečně potřebují.

google adwords

Neprovádíte kontrolu

Aktualizace, kontrola a testování inzerátů se vyplatí. Snadno a rychle tak zjistíte, co funguje a co ne. Pokud to nefunguje, stáhněte to. PPC stojí peníze a pokud vytvořená reklama není efektivní, dejte ji pryč a nahraďte ji jinou. Časem tak najdete nejlepší konverzní kombinaci inzerátu.

Www

Přenášejte pohodlně svá data z chytrého telefonu – rychle a jednoduše

Pro ty majitele chytrých telefonů, kteří nechtějí nebo nemohou využít připojení k přenosu dat mezi dvěma telefony a to na stejné platformě, je určen program s názvem Mi Drop, který přenáší všechny možné datové typy a to ještě navíc až dvěstěkrát rychleji než staré známé Bluetooth .
osobní věci muže.jpg
I podle prováděných průzkumů, které se zveřejňují na internetu, se velmi často vyskytují situace, kdy potřebujete přenášet data mezi dvěma zařízeními, která zrovna nejsou připojena na internetu. Máte samozřejmě několik možností. Je možné využít paměťovou kartu nebo externí datový box, ale pro někoho je takové řešení moc komplikované a tak se do toho raději nepouští. Jediné, co tedy zbývá je Bluetooth. Jeho nevýhodou je ale velmi pomalá rychlost přenosu.
modrý batoh.jpg
Nad touto problematikou se ale zamysleli autoři aplikace pro Android, která nese název Xiaomi Mi Drop, která je navíc k dispozici na Google Play a to zcela zdarma. S její pomoci můžete přenášet datové soubory mezi dvěma přístroji a to rychlostí mnohonásobně vyšší, než nabízí Bluetooth. Výhodou je, že vůbec není potřeba připojení k internetu.
A jaké že jsou hlavní přednosti programu? Je jich opravdu mnoho. Společně se na některé z nich podíváme.
Kromě toho, že je rychlost přenosu opravdu blesková, se občas může stát, že se v přenosech objeví nějaká chyba, ale rozhodně není třeba soubor přenášet znovu od začátku, jelikož při opakovaném přenosu se naváže na již přenesenou část.
vypnutý mobil.jpg
Aplikace umí dokonce přenášet všechny datové typy bez rozdílu typu i velikosti, takže můžete kopírovat z jednoho zařízení na druhé různé fotografie, hudbu, filmy apod.
Podmínkou k přenosu je ale shodný operační systém Android na obou zařízeních a program Mi Drop. Výhoda samotného programu je v tom, že zabírá pouze 5MB.
Je tedy jen na vás, jestli se rozhodnete vyzkoušet něco nového a rychlejšího, nebo zůstanete u Bluetooth.

Www

To pravé i pro Vaše stránky


Nejeden majitel webových stránek si pokládá otázku, jak se postarat o to, aby na jeho stránky zavítalo větší množství návštěvníků. I když jeho stránky vypadají zajímavě a mají originální obsah, jen tak nikdo na ně nezavítá, tak co s tím?
kaktus u pc.jpg
Vždy je dobré si uvědomit to, že na internetu panuje opravdu velká konkurence, na to nezapomínejte. Může se tedy stát, že je náročné Vaše stránky najít, protože se před ně například ve vyhledávačích dostanou nějaké jiné s podobnou nabídkou. Jak se postarat o to, aby tomu tak nebylo, a aby byly právě Vaše stránky vidět?
Věřte tomu, že i něčeho takového můžete poměrně snadno dosáhnout, chce to jenom vědět, na co byste se měli zaměřit a jaké jsou Vaše možnosti, o tom nepochybujte. Optimalizace pro vyhledávače pro Vás může být v takovém případě volbou, které nebudete muset litovat, protože Vám přinese výsledky, se kterými budete nadmíru spokojeni, o tom nepochybujte.

Pro každého existuje řešení

Jestli si tedy chcete být jistí tím, že na Vaše stránky zavítá velké množství návštěvníků, a že se pozice ve vyhledávačích zlepší, tak si můžete být jistí tím, že něco takového se dá poměrně snadno zařídit. Jestli si ale nevíte rady, nezoufejte, my totiž moc dobře víme, jak dosáhnout výsledků, se kterými budete spokojeni, o tom nepochybujte. Kdykoliv nás tedy kontaktujte a nechte nás, abychom se postarali i o Vaši spokojenost.
statistika a wordpress.png
Když svěříte svoje stránky do našich rukou, tak se dočkáte výsledků, které budou odpovídat Vašim představám, protože máme bohaté zkušenosti a moc dobře víme, jak se postarat o úspěch i Vašich stránek, o tom nepochybujte. Jsme tu přeci jenom pro Vás a moc dobře víme, na co všechno si dát dobrý pozor, a proto se na nás kdykoliv obraťte, nebudete muset litovat. I Vy se totiž dočkáte jenom toho nejlepšího, o tom nepochybujte. Díky nám už bude mnohem jednodušší na Vaše stránky na internetu narazit.