Co o nás vypovídá volba barev?

Každý má jistě svou oblíbenou barvu, kterou preferuje před ostatními. Často se pak snaží právě tuto barvu zakomponovat i do svého bytu a šatníku. Někteří se při výběru barev oblečení a doplňků rozhodují ryze prakticky. Buď volí takovou barvu, která je univerzální a dobře kombinovatelná s různými módními kousky. Nebo si zvolí barvu, která je praktická při nošení. Například je na ní méně vidět případná špína či nečistoty. Ale někdy sáhneme po nějakém kousku a vlastně ani nevíme proč. Prostě právě tento kus musíme mít a neřešíme jeho praktičnost či cenu. Možná nám při tomto výběru nevědomky pod ruku sáhlo naše podvědomí. Barvy totiž vypovídají něco o nás samotných. I když v různých kulturách se vnímání barev a jejich symbolika může měnit.

obleceni

Černá a bílá

Jako noc a den. To představují černá s bílou. Jsou to protiklady. Bílá je symbolem čistoty a harmonie. Černá je velice univerzální barva, která vyjadřuje luxus, touhou být nenápadný, ale může symbolizovat i vzdor a jednoduchou eleganci. Například taková malá černá kožená kabelka nikdy nevyjde z módy. Bude vhodná téměř pro jakoukoli příležitost. Dobře se k ní kombinují i další tmavší barvy. Ale pokud s ní doplníte nějaký extra bláznivý a veselý outfit, určitě vám ho také nezkazí. I kombinace bílé a černé je velmi efektní.

kabelky

Hravé barvy

Pokud raději volíte jiné barvy, jistě vás zajímá jejich význam. Červená je barva krve a vášně, někdy je také považována za barvu ohně. Vyjadřuje sílu a nebezpečí. Zelená je barvou přírody, vyzařuje z ní klid. Fialová je barvou smutku, ale i skryté a nikdy nekončící naděje. Žlutá symbolizuje radost, veselí a nekonečnou energii. Oranžová barva je symbolem hojnosti, oslav a bezstarostného života. Hnědá značí vážnost a důstojnost. Každý upřednostňuje tu či onu barvu. Našli jste si tu svou? A umíte s barvami pracovat?