Když si můžete sami vybrat

V životě existují různé situace, které v případě stěhování v Praze 6 zabrání výběru vhodného termínu a musíte se přestěhovat například na konci přespříštího kalendářního měsíce, kdy vám končí nájemní smlouva. Někdy si však termín můžete zvolit vy sami a na nikoho nejste vázáni, například se to týká seniorů v důchodu, kteří se stěhují z města na celoročně obyvatelnou chatu, anebo si pořídili mobilní zateplený, celoročně obyvatelný dům, kterým stávající chatu nahradili.

papírový karton

V případě, že si můžete volit libovolný termín v roce, v podstatě kterýkoli měsíc, týden v roce a dokonce den, mohli byste využít následující rady:

Měsíc v novu – možná jste již zaslechli, že Měsíc ve fázi úplňku působí na některé lidi jako ovládací médium, a zvyšuje pravděpodobnost výskytu nějakého problému. Podle statistik údajně v této době roste počet různých kriminálních jevů. Sice nikdo neprokázal, že to přímo souvisí s fází Měsíce, a někdo se může domnívat, že k tomu dává popud více osvětlený terén díky odraženému slunečnímu světlu od povrchu Měsíce, ale každopádně statistiky platné jsou a je lepší zbytečně neriskovat. Výhodnější je stěhování v přesně opačné měsíční fázi, tedy v novu.

krabice na stěhování

Jaro – léto – podzim – zima – kdy je to lepší, v létě nebo v zimě? Pokud vás stěhuje stěhovací firma na klíč, a vy se u toho moc nenadřete, tak vám to může být jedno, ovšem pokud chcete být ohleduplní ke stěhovákům, vybírejte raději jaro a podzim, kdy nepanují venku ani mrazy, ani tropická vedra, a teploty vzduchu se drží na příjemných hodnotách mezi 15 a 22 stupni Celsia. Příliš velké horko stěhováky unavuje a vyčerpává, příliš velká zima zas zbytečně zdržuje různým oblékáním, převlékáním, přezouváním a mimo jiné i námrazou na silnicích a chodnících. Na jaře a na podzim nemusíte řešit ani převlékání, ani námrazu (až na výjimky), ani nesnesitelné tropy.