Dříve to nebylo o mnoho jednodušší. Snad naopak. Dnes si web udělá i amatér, totiž redakční systém má zadarmo, popřípadě si najde šablony, z nichž si vybere a jen do nich sází to, co tam chce mít. Jenže takto sestavený web nebude nikdy dle jeho vlastních představ.

Stavba webu

Jako příklad si uvedeme situaci, kdy autor webu sází do šablony texty a dojde k situaci, že chce mít text vlevo, ilustrační fotku vpravo a malé slunce na pravé straně. Jenže šablona to neumožní. Nejde to. Takže má dvě možnosti. Ta první je ta, že to nechá být. Děje se to kvůli rychlosti, už už aby to tam bylo, nebo pro neznalost. Málokdo ví, že to lze upravit tak zvanými tagy přímo na budované stránce. Stačí dát zobrazit jako HTML a již můžeme směle hodně věcí udělat dle svého. Jenže to již chce znalost tagů, jazyka HTML a další a další věci. A to amatér prostě neumí a učení by trvalo hodně dlouho. Dám vám radu. Vykašlete se na to.

Sami to bez alespoň základních znalostí dohromady nedáte a když, tak pouze tak, jak bude chtít šablona. Zase je pravdou, že je to právě ona, co ušetří obrovskou spoustu času a práce.

Ale přece jen, web, který vám postaví odborník je takový, jaký si jej přejete mít.
Proto raději nějakého takového oslovte. Tvorba webových stránek Olomouc jich má dost na to, aby vám postavili web bez nějakého zdržování. Také vás nesedřou z kůže v otázce financí. Web bude postaven rychle a dle vašeho přání. Budete-li chtít slunce do textu, budete jej mít v textu, když už jsme zvolili tento příklad.

Navíc se vám o vaši stránku postarají i po zveřejnění, protože nemůžete nechat web bez dozoru. Ledaže by vás jeho další osud už nezajímal.

Web

Proto volte výše uvedenou stránku, kde si domluvíte spolupráci na celém projektu a také si hned domluvte pozdější péči o něj.

Tito lidé vědí, co mají dělat a budou hledět udržet váš web v běhu a mezi prvními ve vyhledávači.