Máte rádi přírodu, dřevo a chtěli byste mít kousek vlastní přírody a jedinečnosti doma? Pak objevte jedinečné kouzlo rustikálního stylu. Co ho charakterizuje?

Objevte rustikální styl a nechte se vést přírodními materiály – Co vám nesmí chybět?

Přírody si člověk z města moc neužije, domů si ale můžete nechat vnést styl, který nejen přírodou ale zcela oplývá. Rustikální styl sice není jen o přírodě, je ale především o přírodních materiálech a těm vévodí dřevo ve všech podobách. Pokud bychom měli uvést konkrétní charakteristiku, bylo by to asi na dlouho. Rustikální styl se dá představit mnoha způsoby, rozhodně k němu ale patří masivní kvalitní dřevo a tedy i nábytek z něj. Dřevo se pak dále může kombinovat i s dalšími přírodními materiály, jako je například kámen. I když nechcete měnit celou domácnost a rustikální styl vás zaujme, můžete se zaměřit jen na několik komponentů. Dřevo je navíc neuvěřitelně odolné, kvalitní a dobře kombinovatelné.

pexels-photo-612800

Tak jako kdysi

Milovali jste návštěvy u babičky na vesnici nebo si ještě vybavujete, jak dříve bývaly jednoduše a přitom velmi efektivně vybavené staré domácnosti? Přesně tohle je rustikální styl, tak trošku chalupa na venkovně a tak trošku babiččina retro domácnost. Všechno, co je v rustikálním stylu je přírodní v neutrálních a světlých barvách, prim hrají čisté linie, nic by nemělo být přeplácané a příliš výrazné. Zapovězeny jsou do očí bijící barvy, nic moderního, tedy pokud se vám nepodaří sladit moderní prvky domácnosti právě s těmi klasickými čistými rysy. Dřevo je u rustikálního stylu vždy na prvním místě, to se ale dále kombinuje nejčastěji s kamenem, kovem ale i ratanem a ratanovým nábytkem.

pexels-photo-2883049

Najděte staré poklady

Rustikální styl vás jistě zaujme a pohltí, začít s ním můžete ale pozvolna. Hodí se k němu starožitnosti i nejrůznější výrazné kusy nábytku, které jej evokují. V obývacím pokoji se například bude vyjímat rustikální konferenční stolek Furniture-nabytek. Stačí nakonec doladit pár detailů a přidat dekorace a pomalu si můžete interiér proměnit k obrazu svému, i když neplánujete větší rekonstrukci.

Masivní nábytek, který je podstatou rustikálního stylu je navíc nejkvalitnější.