Potřebujete si vypočítat mzdu? Ať už ve stávajícím zaměstnání nebo z důvodu změny zaměstnání? Jistě budete vědět hrubou mzdu, ale tu čistou vám už nikdo neřekne, proto je potřeba si ji vypočítat, s kalkulačkou to jde snadno a velice rychle!

Výpočet čisté mzdy vám napoví, kolik peněz dostanete na výplatu.

Ať už se bude jednat o příští výplatní pásku nebo o částku za půl roku, kterou dostanete od nového zaměstnavatele, protože se chystáte změnit zaměstnání.

lidé v kanceláři

Jakou částku dostaneme na výplatu? To jistě každého zajímá, nedělejte, že pro vás nejsou peníze důležité. To mohou říct jenom lidé, které opravdu finance netrápí, protože jich mají dostatek nebo spíše lépe řečeno nadbytek. Pro ostatní z nás je to opravdu životně důležitá veličina, od které se odvíjí výše nakupování a utrácení a třeba i dokonce výše kvality našeho života. Jakmile vyděláváme dostatek, můžeme se zaměřit hlouběji na svůj život, na svou osobu, na to, proč existujeme a čeho chceme dosáhnout, uvažovat o tom, jakou kvalitou života chceme žít. Můžeme si více dopřát kvalitnější a lepší potraviny, přírodní prášky na praní, které neničí přírodu a jsou naopak v přírodě snadno odbouratelné a nezatěžují životní prostředí, jenomže ty většinou stojí více peněz. V dnešní době už to není tak enormní skok, pokud člověk chce a jenom trochu se snaží dbát na životní prostředí, tak se dají i tyto věci nakupovat levně, alespoň člověk tolik neplýtvá, ať se to týká kvalitnějšího pečiva, které pak tolik nevyhazujeme, když je dražší, koupíme si toho totiž méně a všechno sníme. To samé platí samozřejmě i u jiných výrobků, například u konvenční kosmetiky.

lidé jídlo

Výplatu máme vždy poníženou o spoustu daní. To je jistě všem jasné. V prvé řadě se jedná o zálohu na dani, která se odvádí státu, pak se jedná o sociální a zdravotní pojištění, to jsou určitá procenta, která se nám taktéž odvádí z výplaty. Až v poslední řadě najdeme sumu, tedy čistou mzdu, kterou opravdu oficiálně získáme „do rukou“, v dnešní době spíše na bankovní účet.